В Україні запровадять Зелену платформу для фінансування бізнесу та громад

В Україні запрацює Зелена платформа з програмами фінансування для бізнесу та громад

Міністерство економіки України, аналітичний центр DiXi Group та Офіс зеленого переходу розпочали створення Зеленої платформи, яка стане ключовим інструментом для підтримки енергоефективних та сталих проектів у країні. Про це повідомили у пресслужбі Мінекономіки, зазначивши, що ця ініціатива сприятиме більшій доступності фінансових можливостей для бізнесу і громад.

Про це розповідає UBB

Що таке Зелена платформа та як вона працюватиме

За словами заступника міністра економіки Андрія Телюпи,

«Зелена платформа об’єднає пропозиції від держави, банків, донорів і інвестфондів у зручному форматі. Вона працюватиме на сайті «Зроблено в Україні», доповнюючи інші державні програми з розвитку внутрішнього виробництва та сталих рішень. Це не просто каталог, а інструмент для розвитку – із прикладами впроваджених рішень, персоналізованим пошуком і постійною актуалізацією інформації»

.

Зазначається, що Зелена платформа стане цифровим каталогом доступних програм зеленого фінансування, у який входитимуть підтримка для бізнесу, комунальних та державних підприємств, а також територіальних громад. Каталог забезпечить зручний доступ до:

  • переліку кредитних, грантових і інвестиційних програм,
  • інструментів персоналізованого пошуку відповідно до потреб користувачів,
  • інформації про реалізовані проєкти та корисні ресурси для старту.

Очікується, що пілотна версія сервісу буде представлена найближчим часом. До каталогу зможуть увійти всі програми, що відповідають принципам зеленого фінансування, що дозволить розширити можливості фінансування для муніципалітетів, бізнесу та громадських організацій, які прагнуть до сталого розвитку.

Міжнародна підтримка України у рамках зеленої відновлювальної програми

Раніше повідомлялося, що європейські партнери зібрали близько 10 мільйонів євро на підтримку Міжнародної платформи дій для зеленого відновлення України. Це сприятиме залученню додаткових ресурсів і розвитку зелених ініціатив в країні, підвищуючи її здатність реалізовувати проєкти з енергетичної трансформації та сталого розвитку.