З початку року в Україні спостерігається суттєве зростання цін на оренду землі, яке становить 36%. Це стало можливим завдяки запуску “Земельного банку”, який суттєво вплинув на ринок суборенди.
Про це розповідає UBB
Згідно з даними генерального директора “Земельного банку” Ярослава Ярославського, середня вартість суборенди сільськогосподарської землі досягла 72,2 тисячі гривень за гектар. Для порівняння, у 2024 році ця цифра становила лише 53 тисячі гривень за гектар.
“Уже 74 тисячі гектарів передано в суборенду, а активність на приватному ринку через це зросла, що й відобразилось у цінах”, – йдеться у повідомленні.
Найвищі середні ціни на оренду землі зафіксовані у таких регіонах:
- Львівська область – 103 000 грн/га;
- Івано-Франківська – 102 000 грн/га;
- Чернівецька – 101 000 грн/га.
На півдні України, традиційно, ціни на оренду землі нижчі:
- Херсонська область – 41 000 грн/га;
- Запорізька – 45 000 грн/га;
- Миколаївська – 48 000 грн/га.
Запуск “Земельного банку” став головним фактором, котрий активізував ринок суборенди державних земель, що, в свою чергу, призвело до збільшення цін на оренду.