Українські металургійні компанії активно вкладають у розвиток власних джерел енергії для зменшення залежності від зовнішніх постачальників та покращення екологічної ситуації на виробництвах. Зокрема, компанія “Метінвест” до кінця травня планує запустити 19 МВт газопоршневих установок на Північному та Центральному гірничо-збагачувальних комбінатах. Загальні інвестиції у цю газову генерацію у 2023 році сягнуть 26 мільйонів доларів.
Про це розповідає UBB
Крім того, у 2025-2026 роках “Метінвест” планує вкласти ще 18,1 мільйона доларів у будівництво сонячних електростанцій (СЕС) потужністю 37 МВт на Центральному гірничо-збагачувальному комбінаті та “Каметсталі”. Очікується, що власна генерація принесе компанії щорічну економію у розмірі 8,5 мільйона доларів для газових установок та 4,9 мільйона доларів від сонячних станцій.
Мета досягти енергетичної незалежності
За три-чотири роки “Метінвест” планує покривати половину своїх потреб у електроенергії власною генерацією. За минулий рік споживання компанії становило в середньому 672 МВт, тоді як у 2021 році цей показник був значно вищим – 1 405 МВт.
Модернізація та перехід до відновлюваних джерел енергії
Також Дніпровський металургійний завод, що входить до групи DCH, розробив стратегію модернізації відповідно до європейського “зеленого курсу”. План реалізації включає будівництво електросталеплавильного комплексу, перехід до використання відновлюваних джерел енергії, а також зупинку коксохімічного виробництва. Для цього підприємство планує встановити сонячну електростанцію потужністю 30 МВт з інвестиціями приблизно 15 мільйонів доларів.
“Головна мета – підвищити енергонезалежність та зменшити негативний вплив на довкілля,” – підкреслюють у компанії. Це одна з ключових тенденцій у розвитку української металургії, що сприяє зменшенню викидів та підвищенню економічної ефективності.”