Попри зростання кількості обстрілів, складну логістику та зниження виробництва, морські порти України у квітні 2025 року обробили 6 мільйонів тонн вантажів. Про це повідомили в Адміністрації морських портів України (АМПУ).
Про це розповідає UBB
Найбільшу частку у загальному обсязі перевалки традиційно становили зернові вантажі — 3,1 мільйона тонн, а також руда — 1 мільйон тонн. У межах Українського морського коридору у квітні було перевезено 5,3 мільйона тонн вантажів, з яких 2,9 мільйона тонн — агропродукція.
Обсяги перевалки та найбількі порти
За даними АМПУ, найбільші обсяги вантажоперевалки зафіксовано у портах Великої Одеси. Зокрема, порт Південний у квітні обробив 2,4 мільйона тонн, Чорноморський — 1,8 мільйона тонн, а Одеський — 1 мільйон тонн. Порти Дунайського регіону (Ізмаїл, Рені та Усть-Дунайськ) разом обробили близько 800 тисяч тонн вантажів.
Виклики та збереження операційної стійкості
«Окрім того, весняний період традиційно характеризується зменшенням експорту агропродукції — обсяги починають зростати з середини літа. Незважаючи на перелічені виклики, українські порти продовжують виконувати свої функції та залишаються опорою для економіки країни», — підсумував заступник голови ДП «АМПУ» В’ячеслав Харкавенко.
За словами фахівців, попри скорочення посівних площ через широкомасштабну війну, мінування та тимчасову окупацію частини територій, а також падіння промисловості, зокрема в металургії, морські порти України зберігають здатність до роботи навіть за високих ризиків. Це є важливим фактором стабілізації економіки та підтримки експортних поставок у складних умовах.