Незважаючи на геополітичну нестабільність, український бізнес зберігає позитивний довгостроковий настрій, що підтверджують результати щомісячного опитування керівників підприємств, яке проводить Інститут економічних досліджень. Згідно з дослідженням, показник оптимізму в бізнес-середовищі зріс з 0,11 до 0,15 пункту, що свідчить про покращення настроїв підприємців.
Про це розповідає UBB
Зменшення невизначеності та позитивні очікування
Основним фактором покращення є зменшення частки компаній, які планують скорочувати свою діяльність — цей показник знизився до 1,4%. Також зросла кількість підприємств, які очікують позитивних змін у своїй роботі — з 14% до 16%. Водночас середньострокові прогнози на найближчі шість місяців дещо погіршилися, а рівень невизначеності щодо економічної ситуації зріс на 1,5%.
Зазначається, що лютий став переломним місяцем, коли почали з’являтися активніші обговорення можливого завершення війни або її замороження, що посилило невпевненість у середньостроковій перспективі. При цьому близько 62% підприємств працюють на повну потужність або з завантаженістю понад 75%. Частка компаній із завантаженістю менш як 25% зменшилася з 8% до 4%.
Стійкість промисловості та зовнішні показники
Водночас, за даними Євростату та Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), загальний показник настроїв у промисловості залишився майже незмінним, становлячи 0,12, що свідчить про стабільність у галузі.
“Загалом, український бізнес демонструє високий рівень стійкості та оптимізму щодо довгострокових перспектив, незважаючи на поточні виклики.”