Віллі Ву попереджає про сповільнення зростання біткоїна та його довгострокові перспективи

Біткоїн-аналітик попередив про завершення шалених темпів зростання біткоїна   

Ончейн-аналітик Віллі Ву застеріг від ілюзій щодо безперервного зростання першої криптовалюти, зазначивши, що темпи її зростання за останні роки суттєво зменшилися. За його словами, роль інституцій на крипторинку стала ключовим фактором, який впливає на динаміку біткоїна.

Про це розповідає UBB

Зміни у темпах зростання біткоїна

Ву наголошує, що багато вірять у міф про біткоїн як “чарівного єдинорога”, який безперервно зростає на місячних променях. Щоб проілюструвати це, він наводить графік CAGR за минулі роки, з якого видно, що у 2017 році темпи зростання сягали сотень відсотків. Однак з 2020 року, коли у ринок увійшли корпорації та держави, цей показник знизився з понад 100% до 30–40% і продовжує зменшуватися.

“Люди думають, що біткоїн — це чарівний єдиноріг, який летить на місячних променях до нескінченності. Але насправді, з 2020 року, коли у гру увійшли корпорації та держави, річні темпи зростання (CAGR) впали з понад 100% до 30–40%, і продовжують знижуватись”

Майбутні перспективи та довгостроковий прогноз

Ву переконаний, що, як найновіший макроактив за останні 150 років, біткоїн продовжуватиме поглинати капітал, поки не досягне рівноваги. Він відмічає, що ще приблизно 15–20 років можна очікувати на подальше зростання цієї криптовалюти, адже навіть за зниження середньорічного темпу зростання, довгостроковий прогноз залишається оптимістичним.

За його словами, у перспективі біткоїн може “оселитися” у діапазоні 8% річного зростання, що відповідає макроекономічним показникам – 5% грошової емісії та 3% світового ВВП. Це підтверджує його роль як стабільного довгострокового активу.

Крім цього, генеральний директор CryptoQuant Кі Янг Чжу вважає, що біткоїн уже сьогодні демонструє дефляційні властивості, оскільки компанія Strategy скуповує його швидше, ніж добуває. Засновник Blockstream Адам Бек поділився прогнозом, що ціна активу може у цьому чотирирічному циклі досягти від 500 тисяч до мільйона доларів, адже він нині значно недооцінений.

Раніше банки, зокрема JPMorgan Chase, висловили оптимізм щодо майбутнього біткоїна, передбачаючи, що у другій половині 2025 року ця криптовалюта обжене золото за темпами зростання з-за зростаючого попиту на деривативи.