Угода про надра між США та Україною, підписана президентом Дональдом Трампом, не принесе швидких результатів і вимагатиме значних приватних інвестицій для реалізації. Представники галузі попереджають, що перший видобуток корисних копалин у рамках цієї угоди може розпочатися не раніше, ніж через 20 років.
Про це розповідає UBB
Часові рамки та ключові перешкоди для реалізації угоди
«Це може зайняти 10-15 років», – зазначив Ерік Расмуссен, колишній керівник відділу природних ресурсів ЄБРР. За його словами, для запуску проектів потрібно буде пройти довгий шлях відкриття й розробки рудників, що ускладнює швидкий старт.
Пітер Браянт, керівник консультаційної групи Clareo, додав, що угода не зменшить ризики у ланцюжках постачань у найближчі 10 років, а відкриття нових родовищ і розробка шахт спричинить додаткові затримки. Основні перешкоди – війна, нестача достовірних геологічних даних, пошкоджена інфраструктура та корупція, що ускладнює швидкий старт видобутку.
Вплив війни і старіння ресурсної бази
Серйозною проблемою є доступ до архівних геологічних даних радянських часів, більша частина яких залишилася засекреченою через війну. Окрім цього, враховуючи довгу історію видобутку корисних копалин в країні, багато з найбільших родовищ вже могли бути експлуатовані.
Таким чином, хоч угода і відкриває перспективи для майбутнього розвитку ресурсної галузі, її реалізація з урахуванням сучасних викликів та труднощів може затягнутися щонайменше на десятиліття.