У львівському «Видавництві Старого Лева» з’явилася в друку нова книга відомого українського журналіста Ростислава Хотина під назвою «Україна. Свобода. Європа». Це дослідження присвячене аналізу історичних і сучасних подій, що формували політичний курс української держави. У книзі автор розглядає глибокі корені здобуття незалежності у 1991 році та пояснює, чому для росії є неприйнятною ідея української національної ідентичності.
Про це розповідає UBB
В анотації зазначається: «Після прочитання цих матеріалів можна краще зрозуміти, які були передумови для здобуття Україною незалежності 1991 року й чому для росії є неприйнятною сама ідея української національної ідентичності. Влучні цитати політиків та істориків доповнюють фактологічний матеріал, а грамотна аналітика допомагає зрозуміти зв’язок минулого із сучасними реаліями.»
Мета і значення книги для української ідентичності
Автор підкреслює, що ця книга може стати невеличкою, але важливою цеглиною у зміцненні української державності та історичного усвідомлення. Він вважає, що її мета — сприяти глибшому розумінню нинішньої війни, а також допомогти у прогнозуванні майбутнього України, яке, за його переконанням, є яскравим, успішним і європейським.
Ростислав Хотин зазначає: «Якщо ця книга є хоча б маленькою цеглинкою в зміцнення фундаменту української державності, проукраїнського погляду на історію та культуру України, осмислення нинішньої війни, а також спробою якось зазирнути у майбутнє України, яке я в цьому переконаний — є гарним, успішним, європейським — то це вже було немарно».
Передмову до книги написали відомі українські журналісти Віталій Портников та Микола Вересень. Ростислав Хотин має понад 30 років журналістського досвіду, починав як кореспондент міжнародної агенції Reuters у Києві, працював у Всесвітній службі Бі-Бі-Сі в Лондоні та Брюсселі, а з 2014 року займає посаду міжнародного редактора Радіо Свобода в Празі.