Виплати пенсіонерів з ТОТ залишатимуться у Пенсійному фонді України

Виплати пенсіонерів з ТОТ залишатимуться в ПФУ

Виплати українських пенсіонерів із тимчасово окупованих територій (ТОТ) залишаться на рахунках Пенсійного фонду України (ПФУ), а не в Ощадбанку. Це стосується пенсіонерів, які пройшли ідентифікацію або їхні спадкоємці.

Про це розповідає UBB

Загалом йдеться про суму в 10 мільярдів гривень, які були відкладені для виплат пенсій мешканцям Луганської та Донецької областей, що перебувають у тимчасовій окупації. За словами представників Міністерства соціальної політики України, відповідно до закону “Про Державний бюджет України на 2025 рік”, ці кошти мають зберігатися у Пенсійному фонді країни.

Для цього уряд підготував проект постанови, що регулює процес передачі коштів із Ощадбанку до ПФУ. Водночас, всі пенсіонери, які пройшли фізичну ідентифікацію, продовжують отримувати свої виплати від держави, однак деякі з них не контактували з банком понад рік і не користувалися своїми рахунками.

“Ці люди також тривалий час (щонайменше рік) не користуються грошима зі своїх пенсійних карток. Через це їхні пенсійні кошти накопичуються в Ощадбанку, який мав би ці пенсії виплачувати. Вже на 1 жовтня 2023 року в Ощадбанку накопичено понад 10 мільярдів гривень”, – зазначили у Міністерстві соціальної політики.

Умови для переведення пенсійних коштів у Пенсійний фонд

Кошти з Ощадбанку будуть переведені до Пенсійного фонду України лише для певної категорії пенсіонерів, зокрема тих, хто:

  • є внутрішньо переміщеними особами (ВПО) із ТОТ Донецької та Луганської областей, у тому числі тих, хто був ВПО до початку широкомасштабної війни та був окупований до 24 лютого 2022 року;
  • отримували пенсію як ВПО до початку вторгнення;
  • не користувалися пенсійною карткою понад рік;
  • не проходили фізичну ідентифікацію у «Ощадбанку» протягом шести місяців від визначеного терміну.

Зазначається, що ця норма не поширюється на всіх пенсіонерів, а лише на тих, хто відповідає цим умовам. Передбачені заходи спрямовані на підвищення фінансової стабільності пенсійної системи та зменшення зловживань із боку банківських установ.