У яких країнах ЄС зафіксовано найнижчий рівень довгострокового безробіття

У яких країнах ЄС найменше безробітних

Останні дані Євростату свідчать, що рівень довгострокового безробіття в країнах Європейського Союзу опустився до рекордно низької позначки — 1,9%. Такий результат є найнижчим за всю історію спостережень та відображає позитивні тенденції на ринку праці більшості держав-членів ЄС.

Про це розповідає UBB

Лідери та аутсайдери за рівнем довгострокового безробіття

Найменша частка людей, що залишаються без роботи понад рік, зафіксована в Нідерландах (0,5%), а також у Мальті (0,7%). До країн із низьким рівнем довгострокового безробіття також належать Чехія, Данія та Польща — по 0,8% у кожній із них. Ці показники свідчать про ефективну політику на ринку праці та стабільні економічні умови цих держав.

На противагу цьому, найвищий рівень довгострокового безробіття спостерігається у Греції — 5,4%. В Іспанії цей показник становить 3,8%, а у Словаччині — 3,5%. Проте навіть у цих країнах рівень довгострокового безробіття знижується порівняно з минулим роком: у Греції — на 0,8%, в Іспанії — на 0,5%, у Словаччині — на 0,2%.

Загальне безробіття та ситуація серед молоді

Водночас рівень загального безробіття по ЄС також зменшився й наразі становить менше 5,9%, що на 0,2% нижче від показника 2023 року. Зниження безробіття спостерігається серед більшості вікових груп, однак ситуація із працевлаштуванням молоді погіршилась. Серед осіб віком від 15 до 24 років рівень безробіття зріс до 14,9%, що на 0,4% більше, ніж у попередньому році.

“Рівень довгострокового безробіття в країнах ЄС становить 1,9%, випливає з останніх даних Євростату. Це найнижчий показник за історію спостережень”.

На українському ринку праці активність залишається нижчою порівняно з довоєнним періодом. Хоча громадяни стали активніше шукати роботу у 2025 році, загальна кількість нових резюме тримається на рівні близько 80% від середнього показника 2021 року. Водночас серед українських безробітних фіксується значна гендерна диспропорція: жінки становлять 82% від загальної кількості, що пов’язано з мобілізацією чоловіків та воєнним станом.