Японська нафтопереробна компанія Taiyo Oil Co. розпочала прийом російської нафти, яка була доставлена танкером, занесеним до чорного списку Міністерства фінансів США та Європейського Союзу.
Про це розповідає UBB
Згідно з інформацією агентства Bloomberg, токійська компанія Taiyo перевантажує 600 тисяч барелів сахалінської нафти з танкера Voyager, отриманих з терміналу “Пригородне” на острові Сахалін.
Представник компанії підтвердив факт поставки, зазначивши, що нафту було придбано за запитом Міністерства економіки, торгівлі та промисловості Японії. Він також наголосив, що якщо б Японія не змогла відвантажити сиру нафту, це б негативно вплинуло на виробництво скрапленого природного газу.
До початку російської агресії проти України у лютому 2022 року японські нафтопереробники імпортували в середньому чотири партії на місяць з проекту “Сахалін-2”. Mitsui & Co. та Mitsubishi Corporation зберегли у проекті свої частки в розмірі 12,5% та 10% відповідно, навіть після реструктуризації, проведеної Росією того ж року.
“Японія дозволила імпорт сахалінської суміші з метою забезпечення енергетичної безпеки. Цей виняток було продовжено до кінця червня 2026 року в рамках 17-го пакету санкцій ЄС проти росії, ухваленого 21 травня. Існує також виняток США, термін дії якого закінчується 28 червня і який зазвичай продовжується”, – йдеться у публікації.
Цікаво, що вантаж на судні з чорного списку приймає країна “Великої сімки”. “Ця поставка – перша за останні два роки з Росії – свідчить про те, що покупці в усьому світі дедалі легше ведуть справи з Москвою, оскільки війна в Україні триває вже четвертий рік”, – зазначає Bloomberg.
“Деякі імпортери російської нафти неохоче приймають вантажі, що перевозяться на суднах, які потрапили під санкції OFAC, і багато з них простоюють місяцями після внесення до чорного списку. Але з приходом до влади Трампа ці вагання, здається, зменшуються”, – робить висновок агентство.
У той же час, поставки до Індії залишаються практично необмеженими, незважаючи на попередні обіцянки цієї країни дотримуватися заходів США. З кінця січня було доставлено щонайменше 20 партій російської нафти до покупців у Китаї та Сирії на суднах, що потрапили під санкції США, зауважує Bloomberg.
У січні 2025 року Управління з контролю за іноземними активами США (OFAC) занесло Voyager, раніше відомий як Vernadsky Prospect, до чорного списку зі 161 судна, підтвердженого президентом Джо Байденом у січні. У лютому судно також потрапило до списку ЄС.