Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) оголосив про намір інвестувати до €60 млн у новий інфраструктурний фонд Amber Dragon Ukraine Infrastructure Fund I, загальний обсяг якого складе €350 млн. Це рішення було ухвалене радою директорів банку 19 листопада.
Про це розповідає UBB
Фонд надасть фінансування для реалізації інфраструктурних проєктів в Україні, зокрема у сферах відновлювальної енергетики, стійкого транспорту та цифрової інфраструктури. Ці сфери потребують значних інвестицій, особливо в умовах наслідків війни.
Євгеній Баранов, керівний директор та голова інфраструктурного напряму Dragon Capital, на форумі «Україна — для інвестицій» зазначив, що фонд вже близький до першого закриття та створюється спільно з британським партнером Amber Infrastructure. Управління фондом забезпечать Dragon Capital Advisors та Amber Fund Management Limited, що входить до Boyd Watterson Global Asset Management Group.
За словами Баранова, фонд планує інвестувати в проєкти вартістю від €30 до €70 млн, вважаючи цей діапазон найбільш комфортним. Активна інвестиційна фаза розпочнеться в січні-лютому наступного року. Основна увага буде приділена енергетичним проєктам, але також враховуватимуться транспортна та цифрова інфраструктура.
Раніше про внесення €50 млн до Amber Dragon Ukraine Infrastructure Fund I повідомив Європейський інвестиційний банк (ЄІБ). Очікується, що також до фонду долучиться Міжнародна фінансова корпорація (IFC), яка планує інвестувати до €40 млн.
Фонд зосередиться на реконструкції та модернізації критично важливої інфраструктури України. Серед його пріоритетів — проєкти енергетичного переходу (генерація, передача, розподіл і зберігання відновлюваної енергії), цифрова інфраструктура (центри обробки даних, телеком-башти, оптоволоконні мережі) та транспорт і логістика (порти, дороги, залізниці, індустріальні парки, холодильні склади, інтермодальні термінали).
IFC підкреслює, що Amber має досвід понад 175 інфраструктурних інвестицій у світі та сильні позиції у Центральній і Східній Європі. Dragon Capital вважається ключовим українським партнером з глибокою локальною експертизою в сфері прямих інвестицій та нерухомості.
На конференції URC2025 у Римі Dragon Capital і Amber повідомили про наявність надійного портфеля проєктів, здатного залучити навіть більше капіталу, ніж планується. Стратегія фонду передбачає інвестування в контрольні пакети або спільне інвестування з партнерами, з середнім розміром інвестицій від €20 до €50 млн.
Також на URC2025 представлено перший проєкт фонду — Power One (ТОВ «Пауер 1»). ЄБРР вже надав компанії €22,3 млн кредиту при загальній вартості проєкту €41,8 млн. Проєкт передбачає встановлення 36,8 МВт газопоршневих установок та 31,5 МВт систем накопичення енергії в Закарпатській області.
Dragon Capital є однією з найбільших інвестиційних груп України, що працює з 2000 року. У портфелі компанії близько 50 проєктів та об’єктів нерухомості. За словами засновника Томаша Фіали, група інвестувала в Україну приблизно $700 млн у 2015–2021 роках (без урахування реінвестицій) та планує вкласти ще $100 млн у 2025 році.