У 2025 році, незважаючи на вже 17 діючих санкційних пакетів, російська федерація, ймовірно, отримає від продажу сировини та енергоносіїв близько $233 млрд. З цієї суми понад $20 млрд становлять надходження саме від країн Європейського Союзу.
Про це розповідає UBB
Дохід росії від експорту енергоносіїв зростає
Ключовими покупцями російських енергоносіїв залишаються Китай, Туреччина та Індія, проте і країни ЄС продовжують купувати значні обсяги. Зокрема, лише у лютому 2025 року країни Євросоюзу імпортували з рф газ, нафту та урану на суму понад €2 млрд. Росія експортує до ЄС, попри санкції, вугілля, нафту, зріджений природний газ і уран, забезпечуючи цим значні надходження до свого бюджету.
“Це, наприклад, у рази більше, ніж Європа витрачає на військову допомогу Україні”,
Литва зменшила імпорт газу, але купує російський аміак
Литва змогла повністю відмовитися від імпорту російського газу ще три роки тому, однак поставки аміаку з рф до країни тривають. За останні три роки загальна вартість імпортованого російського аміаку досягла €157,3 млн. Найбільшим покупцем виступає литовська компанія Achema, що є провідним виробником азотних добрив у Балтії. У період з 2020 до 2025 року від 91% до майже 100% аміаку, який імпортувався в Литву, був вироблений у російській федерації.
Поточна ситуація демонструє, що, незважаючи на численні обмеження, росія продовжує отримувати значні прибутки від експорту енергоносіїв та сировини, що дає їй можливість фінансувати подальші військові дії.