Європейський Союз має намір ввести значно вищі мита на український імпорт вже з 6 червня, що може суттєво вплинути на українське експортування товарів до країн ЄС. Про це повідомляють співрозмовники з Financial Times, посилаючись на інформовані джерела.
Про це розповідає UBB
За їхніми словами, рішення про запровадження нових мит зумовлене наміром припинити дію спеціального безмитного режиму, який було введено у 2022 році після широкомасштабного вторгнення росії. Це один із кроків, пов’язаних з рішенням про скорочення або скасування безмитних квот на українські сільськогосподарські товари, такі як пшениця, цукор та птиця.
Причини та наслідки можливого запровадження мит
Згідно з інформацією джерел, таке рішення ухвалено після ініціативи Польщі щодо захисту власних фермерів, які звинувачують український експорт у зниженні внутрішніх цін. Це питання вже викликало напругу в польській політиці та стало предметом дискусій у країнах ЄС.
Як зазначають дипломати, напередодні президентських виборів у Польщі Варшава звернулась до Єврокомісії з проханням відкласти торговельні переговори з Києвом, щоб зменшити шанси на перемогу націоналістичного кандидата Кароля Навроцького. Перехідні заходи Єврокомісії також передбачають дроблення річної безмитної квоти на 12 місяців, що дозволить зменшити обсяги імпорту в період переговорів.
За інформацією, найбільше постраждають від нових мит кукурудза, цукор, мед і птиця. Наприклад, річна квота на кукурудзу скоротиться з 4,7 мільйона до 650 тисяч тонн, а на пташине м’ясо – з 57,1 тисячі до 40 тисяч тонн. Це викликає занепокоєння у представників українського агросектору та політиків.
“Це дійсно дуже поганий сигнал для України”, — вважає голова комітету з торгівлі Європейського парламенту Бернд Ланге.