Європейський сталевий сектор опинився під загрозою масштабної кризи після рішення США підвищити мито на імпорт сталі до 50%. Європейська асоціація виробників сталі EUROFER звернулася до Єврокомісії із закликом терміново запровадити обіцяний «високоефективний торговельний захід», аби захистити європейський ринок від масового напливу дешевої сталі.
Про це розповідає UBB
Масштаб загрози для європейського ринку
На думку аналітиків EUROFER, близько 27 млн тонн сталі, які спочатку були призначені для американського ринку, після введення нових мит можуть бути перенаправлені до ЄС. Вже зараз частка імпорту сталі в Євросоюзі сягає 30% ринку, що відбувається на тлі зниження внутрішнього попиту. Ситуація нагадує події 2018 року, коли аналогічні дії США призвели до різкого зростання імпорту сталі до Європи.
«З подвоєнням загального мита США на сталь до 50% без жодних винятків ми очікуємо масового перенаправлення 27 млн т сталі, які раніше призначалися для США, на європейський ринок – так само, як це вже було у 2018 році після запровадження перших американських тарифів. У ситуації, коли глобальні потужності значно перевищують попит, а імпорт у ЄС вже досяг 30% на тлі низького внутрішнього попиту, нас буквально заливає дешева іноземна сталь. Без швидких дій ми будемо не просто під водою – ми потонемо. Нам потрібен обіцяний Комісією «високоефективний торговельний захід» як рятівне коло – і ми потребуємо його вже зараз. Якщо ми чекатимемо до 2026 року, коли завершиться чинний захисний механізм ЄС щодо сталі, значна частина нашої галузі вже буде втрачена безповоротно», – заявив директор EUROFER Аксель Еггерт.
Втрати для експорту та необхідність діалогу
Під загрозою опинився й експорт сталі з ЄС до США, який становить близько 3,8 млн тонн на рік. За словами директора EUROFER, навіть найякісніша європейська сталева продукція за нових митних умов втратить конкурентоспроможність на американському ринку.
EUROFER закликає Європейський Союз та Сполучені Штати поновити переговори, які були припинені у 2024 році, з метою спільної протидії глобальному надвиробництву сталі та захисту власних ринків від негативних наслідків торговельних рішень.