Європейський Союз відхилив прохання російської федерації провести консультації щодо пакету заходів із коригування вуглецевих кордонів, також відомого як вуглецевий збір. Основною причиною такого рішення є триваюча агресивна війна рф проти України.
Про це розповідає UBB
Позиція ЄС щодо переговорів із росією
У травні російська федерація звернулася до Світової організації торгівлі з запитом на консультації з ЄС щодо прикордонного збору за викиди вуглецю. Це стало першим формальним кроком у потенційній суперечці перед початком офіційних розглядів у СОТ. Однак Євросоюз офіційно відмовився від обговорення, заявивши, що консультації не принесуть результату.
“Європейський союз вважає, що консультації, запитані Російською Федерацією, не можуть бути плідними і не можуть призвести до взаємоприйнятного розв’язання питання, яке розглядається”, йдеться в документі ЄС, представленому в СОТ 26 травня.
Що означає механізм вуглецевого коригування для експортерів
Росія експортує до Європейського Союзу сталь, добрива, цемент та іншу продукцію, під час виробництва якої використовується енергія з високим рівнем викидів вуглекислого газу. Саме тому ЄС запровадив спеціальний збір при ввезенні таких товарів, щоб урівняти умови для європейських виробників, які вже сплачують за викиди парникових газів. Мета цього збору — не дозволити товарам із країн з низькими екологічними стандартами отримати перевагу на ринку ЄС.
Механізм вуглецевого коригування на кордоні (CBAM, Carbon Border Adjustment Mechanism) фактично є “платою за вхід” на європейський ринок, що стимулює зменшення шкідливих викидів у виробництві та забезпечує конкурентоспроможність європейських компаній.