Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц, який брав участь у телефонних переговорах з президентом США Дональдом Трампом разом з іншими європейськими лідерами, заявив про намір посилити санкційний тиск на росію.
Про це розповідає UBB
“Європа та Америка дуже єдині в цьому питанні: ми будемо тісно підтримувати Україну на її шляху до припинення вогню. Європа посилить тиск на Москву за допомогою санкцій. Ми домовилися про це з президентом США після його розмови з Путіним”
– написав він у соцмережі Х.
Після цих переговорів український президент Володимир Зеленський повідомив, що очікується введення нового пакета санкцій Європейського союзу, якщо росія не зупинить вогонь. «Пакет Європи буде і буде він сильний. Є відповідні дати, ніхто нікого не хоче штовхати, але домовленості є, і ми впевнені в цьому. Крім того, буде наступний пакет, якщо росія не припинить військові дії», – підкреслив він під час спілкування з журналістами.
Сполучені штати та санкційна політика щодо росії
Що стосується пакета санкцій США, то, за словами Зеленського, ситуація тут є складнішою.
“Тут потрібно працювати разом із США, щоб вони в якийсь момент ввели відповідні санкції. Це дуже допоможе – застосування банківських і енергетичних обмежень. Від США дуже залежить, чи продовжить путін та російська армія отримувати вигоду від цієї війни”
.
Між тим, видання Financial Times з посиланням на джерела повідомило, що колишній президент США Дональд Трамп чітко заявив, що не має наміру втручатися у конфлікт та залишає українсько-російські переговори на власний розсуд, не обіцяючи нових санкцій проти росії у разі відмови путіна від спроб миру. Інформацію про цю розмову здивувала багатьох учасників, адже вона свідчить, що Трамп «не готовий чинити сильний тиск» на путіна, щоб той сідав за стіл переговорів.
19 травня відбулися двогодинні телефонні переговори президентів США та росії, у ході яких Дональд Трамп закликав країни до початку переговорів щодо припинення війни. Путін у відповідь зазначив, що Росія та Україна мають знайти компроміси, які влаштовують обидві сторони, і висловив готовність працювати над меморандумом про мирний договір.
Під час цих розмов Зеленський і Трамп також спілкувалися з європейськими лідерами. Це відбулося після зустрічі українських та російських делегацій у Стамбулі, яка стала першою з початку повномасштабного вторгнення у лютому 2022 року. Хоча переговори не призвели до значних прогресів, вони завершилися домовленістю обміняти 1000 військовополонених, але питання припинення бойових дій залишилися неврегульованими, і Росія продовжує обстріли, зокрема, використовуючи безпілотники.
Російські представники у Стамбулі висунули максималістські вимоги щодо виведення українських військ із окупованих територій, що суперечить позиції України та її західних союзників. Відсутність прогресу та агресивні дії РФ свідчать про складну ситуацію, яка залишається невирішеною у контексті війни в Україні.