Європейський союз розглядає санкції проти «Північного потоку-2» для стримування російського газу

ЄС розглядає санкції проти «Північного потоку-2», щоб зупинити повернення російського газу – Bloomberg

Європейський Союз наближається до прийняття рішення щодо включення газопроводу “Північний потік-2”, який з’єднує Німеччину з Росією, у нову санкційну пропозицію проти москви. За інформацією джерел, опублікованих у виданні Bloomberg, Європейська комісія вже розпочне консультації з країнами-членами щодо заборони експлуатації газопроводів, що пролягли по дну Балтійського моря. Це рішення буде ухвалено з урахуванням останніх подій у переговорах щодо припинення війни в Україні.

Про це розповідає UBB

Головною метою таких заходів є запобігання поверненню російського газу до європейського ринку. Консультації пройдуть за підтримки Німеччини, яка виступає за обмеження на роботу газопроводу. За словами канцелярського міністра Фрідріха Мерца, він підтримує

“пропозицію Комісії розпочати роботу над європейськими заходами проти “Північного потоку-2””

, сподіваючись, що санкції допоможуть стримати дебати всередині країни щодо його відродження. Співрозмовники зазначають, що основна мета санкцій – посилити позицію ЄС у відмові від російського газу, а також захистити Берлін від можливого зовнішнього тиску з боку США або росії.

Мінімізація ризиків та геополітичний вплив

Після повномасштабного вторгнення росії в Україну, Берлін призупинив сертифікацію “Північного потоку-2”, хоча він ще не розпочав транспортування газу. У вересні 2022 року були зруйновані частини обох трубопроводів – “Північного потоку-1” та “Північного потоку-2”, що значно ускладнило ситуацію. Водночас, чутки про можливе відновлення проєкту з’явилися цього року, зокрема у зв’язку із спробами США посередничати у мирних переговорах між РФ та Україною.

Єврокомісія планує розпочати консультації з країнами-членами щодо 18-го пакету санкцій вже цієї неділі. Для їхньої реалізації потрібна одностайна підтримка всіх 27 держав-членів ЄС, що ускладнює ухвалення рішення. Це є важливим кроком у посиленні енергетичної безпеки та зменшенні залежності від російського газу, що має стратегічне значення для Європи.