Європейський сталевий гігант готується до перезапуску зелених проєктів після літніх канікул

Європейський сталевий гігант готується до перезапуску зелених проєктів після літніх канікул

Глобальна металургійна компанія ArcelorMittal підтвердила свою рішучість щодо декарбонізації своїх промислових об’єктів у Франції. Про це йдеться у прес-релізі компанії, в якому зазначається, що вона активно співпрацює з французьким урядом, що відіграє ключову роль у захисті сталелитейної галузі не лише Франції, а й всієї Європи.

Про це розповідає UBB

“ArcelorMittal ще раз підтверджує свою прихильність до сталого розвитку та екологічних ініціатив,” — повідомляє компанія.

Кризова ситуація в сталелитейній галузі та нові ініціативи ЄС

На сьогоднішній день сталелитейна галузь переживає найглибший кризовий період з часів фінансової кризи 2009 року. Саме тому кілька місяців тому ArcelorMittal ухвалила рішення відкласти реалізацію низки проєктів із декарбонізації в Європі. Однак у компанії з оптимізмом дивляться на останні ініціативи Європейського союзу, зокрема, на План дій щодо сталі та металів, представлений у березні 2025 року.

Цей план передбачає створення ефективних механізмів захисту внутрішнього ринку, зокрема вдосконалення механізму коригування вуглецю на кордоні (CBAM) та обмеження імпорту сталі до 15% від загального попиту в ЄС. Нові захисні заходи, що набули чинності 1 квітня, стали першим важливим кроком у цьому напрямку.

План відновлення та інвестиції у сталелитейну промисловість Франції

У цьому контексті ArcelorMittal заявила про намір після літа активізувати свій європейський план з декарбонізації. Зокрема, компанія підтвердила інвестицію близько 1,2 мільярда євро у будівництво першої електродугової печі на своїй майданчику у Дюнкерку.

Ця інвестиція є частиною більш широкой стратегії: 254 мільйони євро вже спрямовано на модернізацію у Дюнкерку, 53 мільйони — на об’єкт у Фос-сюр-Мер, а ще 500 мільйонів буде вкладено до кінця року у нову виробничу лінію у Мардике. Загальний обсяг інвестицій ArcelorMittal у Франції досягне 2 мільярдів євро, що свідчить про намір компанії зберегти динамічний та сталий розвиток сталелитейної галузі в країні.