Зростання тарифів на електроенергію погіршує конкурентоспроможність українських підприємств

Вартість електроенергії для промисловості зростає й деякі підприємства втрачають конкурентоздатність та простоюють.

Ціни на електроенергію для промислових компаній в Україні за перші десять днів травня значно зросли, що може негативно вплинути на їхню конкурентоспроможність. За даними ексміністра енергетики Ольги Буславець, середній тариф на електроенергію “на добу наперед” у цей період становив 112 євро за МВт-год, що є одним із найвищих показників у Європі.

Про це розповідає UBB

Причини здорожчання електроенергії

За словами Буславець, на ринок вплинули об’єктивні фактори, зокрема: холодна і похмура погода, що збільшила споживання енергії; низький рівень сонячної активності; зупинка чотирьох із дев’яти атомних енергоблоків для планового ремонту; недостатня кількість води для роботи ГЕС через відсутність паводка; а також припинення роботи деяких блоків ТЕЦ для економії газу.

“Об’єктивні чинники, які вплинули на ціну: холодна, похмура погода (що вплинуло на зростання споживання), низька сонячна активність, чотири атомні блоки з дев’яти перебували в ремонті, води для ГЕС обмаль внаслідок відсутності паводка, також зупинені деякі блоки ТЕЦ для економії газу,”

Вплив на виробництво та енергетичний сектор

Зниження цін на ринку відбулося після запуску одного з енергоблоків АЕС після ремонту, що відбулося 12 травня. Водночас високі ціни негативно позначаються на роботі великих промислових підприємств, зокрема на Інгулецькому гірничо-збагачувальному комбінаті компанії Метінвест. Завод продовжує перебувати у стані простоя через високі витрати на електроенергію та логістику, зупинений він був ще влітку 2024 року через неспроможність забезпечити конкурентоспроможну собівартість продукції для експортних ринків.