Компанія “ДТЕК ВДЕ” вперше реалізувала власні гарантії походження електричної енергії (ГПЕЕ), отримані з відновлювальних джерел, на українському ринку. Це стало можливим завдяки активному залученню іноземних інвестицій у будівництво нових енергетичних потужностей. Генеральний директор “ДТЕК ВДЕ” Олександр Селищев зазначив:
Про це розповідає UBB
“Ми будуємо нові потужності із залученням іноземних інвестицій та випускаємо гарантії походження для їх продажу на внутрішньому ринку і вуглецеві кредити для реалізації на міжнародних майданчиках”.
За словами Селищева, Україна перебуває на початковому етапі формування повноцінного ринку гарантій походження. Цей процес є критично важливим для збільшення використання чистої енергії в економіці країни. Купівля ГПЕЕ підприємствами і компаніями слугує офіційним підтвердженням того, що вони використовують електроенергію, отриману з ВДЕ, та підкреслює екологічну цінність їхньої продукції.
Національна комісія з регулювання енергетики повідомила, що станом на липень 2025 року в Україні видано майже 10 мільйонів ГПЕЕ. Найактивнішими учасниками ринку в Україні є “Енергоатом”, “Укргідроенерго” та “Гарантований покупець”. Важливо зазначити, що одна ГПЕЕ з ВДЕ еквівалентна 1 МВт*год.