Ціни на нафту стримуються через можливі постачання з Ірану та ОПЕК+

Зростання вартості "чорного золота" дещо стримується

Ціни на нафту залишаються під впливом факторів, які потенційно можуть призвести до її зростання або стабілізації. Згідно з даними, ф’ючерси на нафту марки Brent підвищилися до 64,82 долара за барель, а ф’ючерси на американську нафту WTI — до 61,89 долара. Попри зростання, ціновий тренд стримує можливе додаткове постачання нафти з Ірану та країн ОПЕК+.

Про це розповідає UBB

Загострення ситуації на ринку нафти

За словами аналітиків, „ентузіазм, викликаний прогресом у відносинах між США та Китаєм, дозволив цінам на нафту відновитися“, — цитує Гаррі Чілігіряна, керівника групи аналітиків Onyx Capital Group. Водночас, аналітики зауважують, що прогрес у переговорах щодо іранської ядерної програми та прискорення відмови країн ОПЕК+ від квот на видобуток стримують подальше зростання цін.

Президент США Дональд Трамп повідомив, що країна наближається до підписання ядерної угоди з Іраном, і, за його словами, „Тегеран начебто погодився на її умови“. Проте джерела, близькі до переговорного процесу, зазначають, що питання ще залишилися невирішеними, і досягнення повної угоди потребує додаткових зусиль.

За даними аналітиків ING, підписання ядерної угоди з Іраном дозволить збільшити обсяги нафтовидобутку на 400 000 барелів на добу, що створить додатковий тиск на ціни. Водночас, за підрахунками, ціни на нафту марки Brent і WTI збільшилися приблизно на 1,5% цього тижня.

Настрої на ринку покращилися після того, як США і Китай домовилися про 90-денну паузу у торговельній війні, що дозволяє обом країнам максимально зменшити торговельні мита. Однак аналітики підкреслюють, що невизначеність щодо довгострокової торговельної політики залишає запас для потенційних коливань цін, обумовлених глобальними торговельними та політичними факторами.