За прогнозами експерта Володимира Омельченка, Україні в зимовий період знадобиться докупити до 4 мільярдів кубометрів газу. Це пов’язано з нещодавніми атаками росії на газову інфраструктуру країни.
Про це розповідає UBB
Протягом останнього тижня росія тричі завдавала ударів по газовій інфраструктурі України. Зокрема, у ніч на 15 жовтня була атакована одна з теплоелектроцентралей НАК «Нафтогаз України», про що повідомив голова компанії Сергій Корецький на своїй сторінці у Facebook.
«Ворог бив по газовидобувних об’єктах на Харківщині. До цього ворог прицільно атакував газову інфраструктуру на Сумщині та Чернігівщині», – зазначив Сергій Корецький.
Директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко пояснив, що метою атак росії є ускладнення теплозабезпечення великих міст України. «Ми бачимо, що хочуть вибити газовидобуток, бо газ – це основний енергоносій для теплозабезпечення великих міст. Стратегія зрозуміла: б’ють по ТЕЦ, які виробляють тепло, і б’ють по газу, з якого виробляють тепло», – зауважив експерт.
Омельченко також зазначив, що Україні необхідно захищати свої енергетичні об’єкти та збільшувати імпорт «блакитного палива». При цьому він підкреслив, що Україні бракує систем протиповітряної оборони для захисту енергетики від атак росії.
На запитання, скільки газу знадобиться Україні через російські атаки, експерт відповів: «За моїми оцінками, треба знайти близько 2 мільярдів євро. Близько 4 мільярдів кубометрів впродовж зими доведеться докуповувати. Іншого виходу я не бачу на сьогодні». В разі нестачі газу, Україні доведеться розглянути можливість використання мазуту на ТЕЦ та ТЕС, проте є ризики щодо стану мазутної інфраструктури.
«Мазут потрібно було давно шукати. Але мазут не використовувався багато років, і не зрозуміло, в якому стані знаходиться мазутна інфраструктура. Наскільки мені відомо, на деяких електростанціях мазутна інфраструктура демонтована», – зазначив Омельченко, додавши, що бажано мати в резерві «десятки, а, можливо, і сотні тисяч тонн» мазуту.
Говорячи про терміни відновлення роботи об’єктів газовидобутку, експерт підкреслив, що це залежить від рівня пошкоджень. «Десь можна відремонтувати за пару днів чи тижнів, а десь місяці ремонтувати, замовляти нове обладнання. Є такі види обладнання, які потрібно чекати, оскільки заводи завантажені», – підсумував він.