Україна планує суттєво наростити обсяги виробництва безпілотних літальних апаратів: у 2025 році вітчизняні підприємства випустять близько 2,5 мільйона дронів, що на 150% більше порівняно з минулим роком. У 2024-2025 роках Міністерство оборони України вже законтрактувало понад 2,5 мільярда доларів на виробництво дронів, підписавши відповідні угоди із 76 компаніями. Загалом до забезпечення армії дронами залучено понад 500 постачальників.
Про це розповідає UBB
Масштабне зростання виробництва та міжнародна підтримка
Поряд із нарощуванням власного виробництва, Україна отримує безпілотники і від міжнародних партнерів. Зокрема, Німеччина та Велика Британія посилюють свою допомогу. Лондон оголосив про збільшення постачання дронів на 900% та планує передати Україні 100 тисяч безпілотників до квітня 2026 року.
Нові українські розробки та ефективність на полі бою
Українські FPV-дрони, які інколи коштують менше ніж 400 доларів, довели свою ефективність у знищенні дорогої російської військової техніки. За підрахунками аналітиків RUSI, до 70% втрат техніки рф спричинені саме атаками безпілотників. Потенціал української оборонної промисловості дозволяє випускати до 10 мільйонів дронів на рік.
«За оцінками RUSI, до 70% втрат російської техніки стали наслідком атак безпілотників».
Нещодавно Міністерство оборони України допустило до експлуатації у Збройних Силах безпілотний авіаційний комплекс українського виробництва Chief-1, призначений для ураження ворожих літальних апаратів та живої сили супротивника.
Окрім того, український стартап Buntar Aerospace презентував новий розвідувальний дрон Buntar-3, що має підвищену стійкість до засобів радіоелектронної боротьби. Новинку вже протестували на передовій, і компанія переходить до етапу контрактування та підготовки серійного виробництва Buntar-3.