Єврокомісія заявила про обмежений вплив війни на Близькому Сході на енергетичні ринки Європейського Союзу, незважаючи на високу залежність від імпорту енергоресурсів. Про це на брифінгу 9 березня повідомила речниця Єврокомісії Анна-Кайса Ітконен, передає кореспондентка Радіо Свобода.
Про це розповідає UBB
Ітконен підкреслила, що ЄС має добре диверсифіковані джерела постачання газу, зокрема, відмовився від залежності від одного постачальника та перейшов до комбінації трубопровідного і скрапленого газу від світових постачальників. Вона зазначила: «Ми не імпортуємо нафту чи газ із Ірану. Нашими найбільшими постачальниками газу є Норвегія через трубопроводи та Сполучені Штати через LNG-термінали».
Речниця також акцентувала, що найнижчі ціни на електроенергію спостерігаються в країнах ЄС з високим відсотком використання відновлюваних джерел енергії, таких як Фінляндія, Швеція та Іспанія. За її словами, дефіцит нафти в Європі найближчим часом не загрожує.
«У Європі немає неминучого дефіциту постачання нафти. Всі держави-члени повинні мати 90-денні аварійні запаси… І наскільки нам відомо, жодна держава-член не вивільнила ці запаси», – зазначила Ітконен.
Вона також вказала, що Єврокомісія «з занепокоєнням» спостерігає за зростанням цін на енергоресурси та має механізми для реагування у кризових ситуаціях, проте наразі, за її словами, «ми ще не перебуваємо на цьому етапі».
Крім того, 9 березня Угорщина закликала Європейський Союз терміново зняти заборону на імпорт російської нафти та газу через можливість зниження постачань внаслідок конфлікту на Близькому Сході. Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, який нещодавно відвідав Москву та зустрічався з президентом росії Володимиром Путіним, попередив, що збереження обмежень може завдати «серйозних збитків» європейським громадянам та економіці регіону.