Агентство S&P Global Ratings знизило рейтинг стабільності стейблкоїна USDT до найнижчого рівня в своїй шкалі. Це рішення викликане сумнівами щодо якості резервів, які забезпечують стійкість стейблкоїна.
Про це розповідає UBB
У звіті агентства зазначається, що модель забезпечення стейблкоїна включає активи з підвищеною волатильністю, а аудит резервів залишається обмеженим. Компанія Tether виступила з критикою висновків S&P, заявивши, що вони спотворюють реальний стан справ.

Агентство вказало, що частина резервів USDT складається з ризикованих активів, таких як біткоїн, золото, корпоративні облігації та кредити. Згідно з розрахунками, біткоїн становить 5,6% від загального обсягу USDT за коефіцієнта забезпечення 103,9%. Падіння ціни криптовалюти або вартості активів з високим ризиком може призвести до зниження рівня забезпечення.
Аналітики також звернули увагу на регулювання діяльності Tether у Сальвадорі, де нагляд здійснює Національна комісія з цифрових активів, яка застосовує м’якші вимоги до резервів. Брак регулярних аудиторських перевірок став ще одним фактором, що вплинув на рейтинг.
Проте S&P зазначило, що близько 75% забезпечення припадає на казначейські облігації США та інші короткострокові інструменти з низьким ризиком.
Компанія Tether назвала звіт агентства «вводить в оману» та запевнила, що дані не відображають реального стану стійкості USDT. CEO Tether Паоло Ардоіно підкреслив, що традиційні рейтингові моделі підтримували компанії, які, незважаючи на високі оцінки, зазнавали краху.
до S&P щодо вашого рейтингу Tether:
Ми носимо вашу нелюбов з гордістю.
Класичні рейтингові моделі, побудовані для успадкованих фінансових установ, історично змушували приватних та інституційних інвесторів інвестувати своє багатство в компанії, які, незважаючи на те, що їм приписували інвестиційний рівень, терпіли крах..
– Paolo Ardoino 🤖 (@paoloardoino) 26 листопада 2025 року
«Пропагандистська машина все більше непокоїться, коли будь-яка компанія намагається кинути виклик силі тяжіння зламаної фінансової системи. Жодна компанія не повинна наважуватися відокремитися від неї», — заявив глава Tether.
Звіт з’явився на фоні зростання сектору стейблкоїнів після ухвалення закону Genius у США, що призвело до збільшення загальної капіталізації ринку понад $300 млрд. Tether зазначила, що компанія займає 17 місце серед власників казначейських паперів США, володіючи більш ніж $112 млрд короткострокових облігацій.
Окремо аналітики відзначили зростаючі золоті резерви Tether. Компанія накопичила 116 тонн золота — обсяг, що можна порівняти із запасами Угорщини та Південної Кореї.
У поєднанні з великим портфелем державних облігацій та можливістю швидкого випуску і викупу USDT це викликало дискусії щодо того, чи не виконує Tether функції, близькі до діяльності центрального банку.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Tether зайшов на ринок кредитів під заставу біткоїна, інвестуючи в Ledn.