CFTC виграла справу проти EminiFX на $228,5 млн для інвесторів

CFTC запустила ініціативу Crypto Sprint для регулювання сектора

Федеральний суд США визнав Едді Александре та його компанію EminiFX відповідальними за створення криптопіраміди. Це рішення стало результатом успішної справи, яку ініціювала Комісія з торгівлі товарними ф’ючерсами США (CFTC). Суд зобов’язав винуватців виплатити $228,5 млн компенсації постраждалим інвесторам, що включає понад 25 000 осіб, які втратили свої кошти в період з вересня 2021 по травень 2022 року.

Про це розповідає UBB

Згідно з матеріалами справи, Александре використовував довіру гаїтянської громади Лонг-Айленда та власної церкви, обіцяючи інвесторам фіктивну щотижневу прибутковість до 9,99%, нібито використовуючи «технології торгівлі на основі ШІ».

Дії Александре були визнані «нахабними», а федеральний прокурор Деміан Вільямс підкреслив, що він зловживав довірою людей для особистої вигоди. У липні 2023 року суд виніс рішення про дев’ятирічне позбавлення волі для Александре у зв’язку з його шахрайською діяльністю.

CFTC розрахувала розмір відшкодування на основі вкладень інвесторів за вирахуванням знятих коштів, а також додала $15 млн за незаконно отримані кошти. Александре намагався оскаржити ці вимоги, але не зміг надати відповідні докази своєї невинності.

EminiFX обіцяла інвесторам гарантовану прибутковість через механізм Robo-Advisor Assisted Account (RA3). Однак реальні результати виявилися значно нижчими за заявлені, і платформа зазнала збитків у 24 з 30 тижнів роботи. Крім того, Александре перевів щонайменше $15 млн на особисті рахунки, витративши їх на предмети розкоші.

Управителі, призначені судом, вже розпочали розподіл повернених коштів серед інвесторів з січня 2025 року. Робота з повернення активів триває, а справа залишається відкритою. CFTC підкреслила, що навіть сучасні технології, такі як штучний інтелект або криптовалюти, не є гарантією захисту від шахрайства, особливо серед осіб з низькою фінансовою грамотністю.

Нагадаємо, раніше американський суд визнав співзасновника міксера Tornado Cash Романа Шторма винним у змові з метою здійснення неліцензованої діяльності з переказу грошових коштів.