Національний банк Казахстану оголосив про початок реалізації інноваційного проєкту криптокарт, які працюватимуть у межах Міжнародного фінансового центру «Астана» (МФЦА). Нові картки дозволять клієнтам миттєво продавати свої криптоактиви та розраховуватися фіатними коштами за товари й послуги, використовуючи наявну банківську інфраструктуру.
Про це розповідає UBB
Інтеграція криптовалют у платіжну систему Казахстану
Проєкт криптокарт об’єднує банки, криптобіржі та фінтех-компанії. Одна з ключових інновацій — інтеграція карт із гаманцями на європейських платформах, ліцензованих МФЦА. Під час оплати цифрові активи користувача автоматично конвертуються у фіатну валюту, яка миттєво зараховується на картку. Завдяки цьому транзакції здійснюються швидко й безпечно, а для користувача процес розрахунку не відрізняється від використання звичайної банківської картки.
«Це рішення забезпечує можливість безпечної та зручної інтеграції обороту цифрових активів в наявну платіжну інфраструктуру», — підкреслили в Нацбанку.
У Нацбанку зазначають, що завдяки інтеграції з банками та спеціальними шлюзами МФЦА вдасться забезпечити максимальну швидкість і легкість фінансових операцій у цифрових активах. Це дозволить розширити спектр фінансових послуг та сприятиме розвитку ринку цифрових активів у Казахстані.
Нові ініціативи: стейблкоїни та токенізація активів
У 2025 році в Казахстані планують запустити пілотні проєкти зі стейблкоїнами, прив’язаними до національної валюти — тенге. Їх використовуватимуть для криптовалютних операцій. Окрім того, готуються до впровадження проєкти з токенізації різних типів активів, зокрема нерухомості, а також випуску токенів, прирівняних до цінних паперів. Це розширить можливості інвестування та підвищить прозорість ринку.
У межах цифрової стратегії також розробляються системи для обліку обладнання, що використовується у цифрових об’єктах, сервіси обміну та зберігання криптоактивів. Представники регулятора наголошують, що всі ці кроки спрямовані на легалізацію та розвиток криптосервісів, а також на підтримку економічного зростання країни.
Раніше було анонсовано створення експериментальної зони CryptoCity, де дозволять розрахунки цифровими активами для покупок і оплати послуг. Крім того, Solana і Jupiter вже співпрацюють із фондовою біржею Казахстану, що свідчить про активне впровадження новітніх фінансових технологій у країні.