Упродовж тижня з 24 по 31 травня 2025 року 21 проєкт із галузі цифрових фінансів та блокчейну залучив загалом $124,8 млн інвестицій. Ще два стартапи отримали фінансування, проте не розкрили суму залучених коштів.
Про це розповідає UBB
Основні бенефіціари та напрямки інвестування
Серед найбільших отримувачів фінансування виділилися Conduit і OpenFX, які стали лідерами за обсягом залучених коштів. Головна увага венчурних фондів була сфокусована на проєктах у сегментах DeFi та CeFi.
“У період з 24 по 31 травня 2025 року 21 проєкт залучив інвестиції на загальну суму $124,8 млн. Ще два проєкти не розкрили суму отриманого фінансування”.
Серед ключових угод тижня:
- Conduit — $36 млн. Платформа для платежів зі стейблкоїнами закрила раунд серії A під керівництвом Dragonfly та Altos Ventures. Фінансування буде спрямовано на розширення географії та підтримку більшої кількості валют.
- OpenFX — $23 млн. Компанія, яка створює платформи для транзакцій зі стейблкоїнами, отримала інвестиції від Accel, NFX, Lightspeed Faction та інших для розширення діяльності в Латинській Америці та Азії.
- beam — $7 млн. Платіжний сервіс зі стейблкоїнами розширює присутність на ринках Латинської Америки, Африки, Азійсько-Тихоокеанського регіону та ЄС.
- Donut — $7 млн. Студія залучила кошти для розробки криптобраузера з інтегрованими ШІ-агентами, які спростять взаємодію з блокчейном.
- Cooking.City — $7 млн. Платформа для випуску токенів у екосистемі Solana залучила фінансування від провідних фондів.
- K33 — $6,23 млн. Норвезька криптокомпанія спрямує кошти на створення біткоїн-казначейства та розширення послуг для інституційних партнерів.
- Hyperdrive — $6 млн. Проєкт розробляє інфраструктуру дохідності для стейблкоїнів із підтримкою від Hack VC та Arrington Capital.
Серед інших проєктів, що отримали інвестиції, — Rumi ($4,7 млн), Oncade ($4 млн), Asigna ($3 млн), Naoris Protocol ($3 млн), Assisterr ($2,8 млн), Dexari ($2,3 млн), Blockrise ($2,27 млн), H100 ($2,2 млн), BlockSpaces ($2 млн), Stablecorp ($1,8 млн), Mirage Protocol ($1,6 млн), Ducat ($1,5 млн), Ego ($800 000), Iqana ($624 000).
Додаткові угоди та активність фондів
Окрім прямих раундів інвестування, кілька компаній повідомили про залучення капіталу, не розкриваючи сум. Інвестиційна компанія YZi Labs підтримала стартап Avalon Labs, який будує фінансову мережу для розкриття потенціалу біткоїна. Maelstrom Fund інвестував у децентралізовану платформу Hyperion для торгівлі на Aptos.
Серед помітних угод на ринку — Strive, американська компанія, повідомила про успішний приватний раунд розміщення акцій на $750 млн для запуску біткоїн-стратегії з орієнтацією на прибутковість вище середньоринкової. Японська Metaplanet випустила облігації на $21 млн для EVO FUND, щоб збільшити свої біткоїн-резерви. Фірма Twenty One залучила $100 млн шляхом випуску конвертованих забезпечених облігацій — компанія дотримується стратегії активного накопичення біткоїнів.
За інформацією CryptoRank, протягом тижня найбільшу кількість інвестиційних угод уклали п’ять провідних фондів.
Інвестиції були розподілені по різних сегментах: Web3, блокчейн-сервіси, інфраструктура, GameFi, DeFi, CeFi, NFT та інші сфери.
Для порівняння, тижнем раніше 20 проєктів залучили понад $437 млн інвестицій.