Головний інвестиційний директор Bitwise Метт Хоуган поділився баченням щодо формування традиційного інвестиційного портфеля з урахуванням частки біткоїна. Він наголосив, що додавання першої криптовалюти повинно супроводжуватися детальним аналізом та корекцією структури вкладень, а не здійснюватися бездумно.
Про це розповідає UBB
Волатильність біткоїна та вплив на портфель
«Біткоїн — це вкрай волатильний актив. Якщо використовувати найпоширенішу метрику, то в нього цей показник вищий приблизно в три-чотири рази, ніж в індексу S&P 500. Однак це не означає, що додавання біткоїна до портфеля робить його значно більш волатильним», — заявив Хоуган.
За словами експерта, біткоїн має низьку кореляцію з акціями та облігаціями. Це дозволяє підвищити загальну прибутковість портфеля та водночас знизити ризики. Хоуган навів приклади портфелів із класичним співвідношенням (60% акцій, 40% облігацій) і варіантами, де частка біткоїна складає 1%, 2,5% і 5%.
За результатами аналізу, додавання 5% біткоїна (зі зменшенням акцій до 57% і облігацій до 38%) забезпечує максимальний приріст прибутковості на довгостроковому періоді (з 2017 по 2024 рік), підвищуючи волатильність менш як на 1%.
Структурна оптимізація для зменшення ризиків
Хоуган також продемонстрував, як додаткове перерозподілення активів може зменшити ризики. Так, зменшення частки акцій на користь облігацій та біткоїна дозволяє досягти кращого балансу між прибутковістю і волатильністю. Якщо, наприклад, акції скоротити до 40%, облігації збільшити до 50%, а частку біткоїна — до 10%, то прибутковість портфеля за сім років складе 298,14%, а волатильність — 12,48%. Для порівняння, у портфелі з 57% акцій, 38% облігацій і 5% біткоїна ці показники становлять 207,37% та 12,54% відповідно.
Експерт зазначив, що така ефективність може бути меншою в майбутньому, адже у попередні роки прибутковість біткоїна була вищою. Однак результати демонструють: додавання криптовалюти до портфеля має супроводжуватися зміною його структури.
Додатково Хоуган рекомендує для ще більшого зниження ризиків включати до портфеля більше безпечних активів, зокрема короткострокові облігації Казначейства США (T-bills).
Варто нагадати, що Метт Хоуган регулярно публікує аналітичні матеріали щодо стану крипторинку і раніше наголошував на важливості диверсифікації інвестицій у цифрові активи.