Riot Platforms продає акції Bitfarms зі збитком у 56%

Riot Platforms продала майже 9 млн акцій майнера Bitfarms зі збитком у 56%
  • Riot Platforms реалізувала 8,85 млн акцій Bitfarms зі знижкою 56%.
  • Компанія розпочала вихід з позиції на фоні значного падіння котирувань біткоїн-майнерів.
  • Riot залишається найбільшим інвестором Bitfarms.

Майнінгова компанія Riot Platforms продала 8,85 млн акцій конкурента Bitfarms за ціною $0,97 за штуку, отримавши $8,58 млн. Ця сума є майже вдвічі нижчою за середню ціну купівлі, за якою компанія придбала ці цінні папери.

Про це розповідає UBB

Внаслідок цього збиток склав близько 56% від вкладених коштів, що відбулося в рамках спроби заволодіти контрольним пакетом акцій конкурента. Продані цього тижня акції становлять майже 10% від загальної частки, якою володіє майнер.

У березні 2024 року Riot оголосила про поглинання Bitfarms, почавши накопичувати акції. До вересня їй вдалося зібрати 90 млн акцій за середньозваженою ціною $2,24, інвестувавши близько $202 млн.

До осені того ж року компанії досягли угоди: Riot відкликала пропозицію про купівлю в обмін на реформу ради директорів Bitfarms. Проте після цього акції конкурента почали різко падати, подібно до всього сегмента малих біткоїн-майнерів через зниження комісій і маржі.

З урахуванням останнього продажу частка Riot знизилася з 19,9% до 14,6%. За поточною ціною $0,90 81,25 млн акцій, що залишилися, оцінюються всього в $73,1 млн — майже втричі менше від початкових інвестицій.

Збиток Riot відображає не лише невдале стратегічне вкладення, а й погіршення умов у галузі, зазначили аналітики. Попри часткову ліквідацію позиції, компанія залишається впливовим гравцем у Bitfarms як найбільший міноритарний акціонер.

28 травня 2025 року акції майнінгових компаній зіткнулися зі значною корекцією, незважаючи на відносну стабільність ринку. Це сталося на фоні публікації протоколів засідання Федеральної резервної системи (ФРС), у яких регулятор підкреслив зростаючу економічну невизначеність у США.

Наразі майбутнє цих інвестицій залежить від відновлення рентабельності майнінгу та загальної динаміки ринку криптовалют, підкреслили експерти.

Нагадаємо, індикатор Hash Ribbons, що відображає періоди стресу на ринку біткоїн-майнінгу, вперше після халвінгу зафіксував завершення капітуляції майнерів.