SEC дозволила стейкінг криптовалют, не вважаючи його цінним папером у США

SEC відклала рішення щодо заявок на запуск ETF на базі Polkadot і Hedera

Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) офіційно заявила, що діяльність, пов’язана зі стейкінгом криптовалют, не підпадає під регулювання закону «Про цінні папери». Це означає, що стейкінг не розглядається як пропозиція чи продаж цінних паперів, а учасники процесу — валідатори, кастодіани, делегати та компанії, які надають такі послуги, не будуть об’єктом позовів з боку регулятора.

Про це розповідає UBB

SEC прирівнює стейкінг до майнінгу

У своїй заяві SEC наголосила, що стейкінг має технічний характер і є процесом, схожим до майнінгу. Навіть додаткові послуги, такі як страхування чи контроль періодів стейкінгу, не роблять провайдерів такими, що керують активами інвесторів.

«Учасники діяльності зі стейкінгу не зобов’язані реєструвати в Комісії транзакції відповідно до закону “Про цінні папери” та підпадають під один із винятків закону», — ідеться в пресрелізі відомства.

Ця позиція відкриває нові можливості для легалізації стейкінгових сервісів у США і значно спрощує процедуру запуску біржових інвестиційних фондів (ETF) на базі Ethereum з функцією стейкінгу.

Вплив заяви SEC на крипторинок

Експерти підкреслюють, що заява SEC не є юридично обов’язковою, проте вона стала важливим дороговказом для криптовалютної індустрії. Особливо це актуально на фоні нещодавніх судових розглядів, коли SEC намагалася визначити стейкінг як інвестиційний контракт, зокрема, у справах проти компанії Consensys.

Більшість таких позовів згодом було відхилено або припинено, що ослабило правову позицію SEC у цьому питанні. Нинішня офіційна заява вселяє впевненість у американських провайдерів криптопослуг і підвищує шанси на затвердження Ethereum-ETF зі стейкінгом найближчим часом. Аналітики вважають, що подібна лібералізація значно прискорить розвиток ринку криптовалют у США.

У документі зазначено, що він фокусується на окремих видах активності і не замінює офіційних норм, однак індустрія розцінює це як пом’якшення підходу SEC до сектору Proof-of-Stake (PoS) і свідчення переходу до більш гнучкої та технократичної політики.

Раніше повідомлялося, що компанія BlackRock подала заявку до SEC із пропозицією щодо зміни правил для запуску Ethereum-ETF з підтримкою стейкінгу.