У травні 2025 року екосистема Web3 і блокчейн стала свідком значного зростання інвестиційної активності: 89 проєктів змогли залучити фінансування, з яких 68 компаній отримали понад $757,3 млн. Серед лідерів місяця — платформа цифрової ідентичності World Сема Альтмана, яка отримала $135 млн у рамках приватного продажу токенів. Кошти були залучені за участі відомих венчурних фондів, таких як Andreessen Horowitz, Mirana Ventures, Selini Capital, Bain Capital Crypto та Arctic Digital.
Про це розповідає UBB
Топ-5 інвестиційних раундів травня у Web3 і блокчейн
- $135 млн — World (раніше Worldcoin): Проєкт цифрової ідентичності від CEO OpenAI Сема Альтмана, орієнтований на конфіденційність, доказ людяності та інклюзивну фінансову мережу.
- $80 млн — Meey Group: Технологічна компанія з рішень у сфері нерухомості, яка створює платформи для пошуку й обміну інформацією, а також застосовує 3D, AR і VR-технології.
- $57,8 млн — BTCS: Блокчейн-компанія, яка отримала фінансування для придбання токенів Ethereum і розвитку цифрових активів.
- $41 млн — Slash: Фінтех-платформа для банківських послуг бізнесу, зокрема депозитних рахунків, корпоративних карток та обробки платежів.
- $36 млн — Conduit: Платформа для стейблкоїн-платежів, яка планує розширювати географію присутності та підтримку різних валют.
Деякі стартапи, такі як Boop.Fun, Tea-Fi, AppLayer Labs, BVNK, Securitize, Redacted, Stablecorp, APX Lending, SpaceComputer, Squads, UXLINK, Taker Protocol, Astar, Impossible Cloud, Bitlayer, SuperSol, Avalon Labs і Maelstrom Fund, отримали інвестиції, але не розкрили докладних фінансових умов.
Інвестиційна активність у сфері штучного інтелекту
У травні 2025 року значні інвестиції були спрямовані і на стартапи зі сфери штучного інтелекту, де п’ять найбільших угод сягнули сукупної суми $2,5 млрд. Серед них:
- $1 млрд — Grammarly: Компанія з українським корінням, яка розробляє AI-асистента для текстів, залучила кошти від General Catalyst для масштабування та стратегічних придбань.
- $900 млн — Anysphere: Розробник Cursor отримав інвестиції за оцінкою $9 млрд, раунд очолила Thrive Capital за участі a16z та Accel.
- $365 млн — Pathos: Нью-йоркський стартап, що застосовує AI для розробки ліків, спрямує кошти на випробування препаратів проти солідних пухлин.
- $100 млн — Snorkel AI: Платформа для машинного навчання та швидкого маркування даних, інвесторами стали Addition, Greylock та інші.
- $100 млн — LMArena: Розробник платформи для оцінки AI-моделей отримав капітал від Kleiner Perkins, Felicis, Andreessen Horowitz та інших провідних інвесторів.
“Найбільший обсяг відомих інвестицій у рамках фандрейзів контрагенти залучили в період з 17 до 24 травня — понад $437 млн. Саме на цей відрізок часу припало чотири з п’яти топ-раундів місяця. Інвестори зосередили увагу на секторі блокчейн-сервісів та інфраструктурних рішеннях”.
Окрім цього, в останній день травня про залучення інвестицій повідомили Alph AI, Neutral Trade, Revolving Games, Winks.Fun та Reddio. Наприклад, Alph AI, мемкоїн-платформа, отримала $2 млн для розробки нових інструментів торгівлі, а фонд Neutral Trade — $2 млн від Skyland Ventures, BlackPine та інших інвесторів.
Тижнева динаміка та активність інвесторів
Аналізуючи динаміку, максимальні інвестиції у Web3-проєкти були зафіксовані 17–24 травня, коли 20 компаній залучили понад $437 млн. У першій декаді місяця 19 проєктів оголосили про інвестиції на $131,15 млн, а в останній тиждень травня 25 проєктів — майже $129 млн.
Серед найактивніших інвесторів травня — Alliance DAO (шість угод), Selini Capital і Arbitrum Gaming Ventures (по п’ять угод). Основні напрями фінансування — DeFi, CeFi, GameFi, блокчейн-сервіси та інфраструктура.
Попередній місяць також був надзвичайно результативним: 64 проєкти Web3 і блокчейну залучили $1,75 млрд інвестицій.