ЦАР запустила токенізацію 1700 гектарів землі через мемкоїн CAR

ЦАР токенізує 1700 гектарів землі через мемкоїн CAR

Центральноафриканська Республіка (ЦАР) офіційно розпочала інноваційний криптовалютний проєкт, токенізувавши понад 1700 гектарів державної землі. Користувачі зможуть придбати ділянки за допомогою національного мемкоїна CAR, який функціонує на блокчейні Solana.

Про це розповідає UBB

Нові можливості для інвесторів та прозорість

За інформацією з президентського указу, земельні ділянки розташовані за 45 кілометрів на захід від столиці країни, Бангі, поблизу села Боссонго. У документі йдеться також про Мінеральний кодекс та національне законодавство щодо токенізації природних ресурсів. Це відкриває перспективи використання землі для видобутку золота або алмазів, що підкреслює стратегічну мету ініціативи.

«Починаючи з червня, земельні ділянки стануть доступними онлайн через CAR, безпосередньо на Solana. Починається нова ера доступу та прозорості», — написав Туадера.

Зростання вартості CAR та реакція ринку

Після анонсу ціна токена CAR зросла на 21% за день, досягнувши $0,05. За тиждень вартість активу зросла вже на понад 114%. Ринкова капіталізація мемкоїна склала майже 50 мільйонів доларів, а кількість утримувачів перевищила 18 400 осіб. Водночас, попри нещодавній ріст, з моменту запуску у лютому CAR залишається на 94,5% нижче від історичного максимуму.

Дані по CAR. Джерело: CoinMarketCap.

Запуск нового криптопроєкту відбувся на тлі поступового згортання попередньої ініціативи уряду — Sango Coin. У квітні команда Sango повідомила, що «початковий проєкт не продовжиться в попередній формі», що може свідчити про зміну напрямку діяльності.

Президент Фаустен-Аршанж Туадера активно просуває CAR як інструмент об’єднання країни та підвищення її статусу на міжнародній арені, попри критику. У рамках рекламної кампанії, подібної до токена TRUMP, яку проводив Дональд Трамп у США, Туадера організував зустріч у Дубаї зі 100 найбільшими власниками CAR.

Варто нагадати, що запуск мемкоїна CAR спочатку викликав скепсис у криптоспільноті, адже аналіз відеозвернення президента показав, що 82% експертів визнали його діпфейком.