Антимонопольний комітет України (АМКУ) надав дозвіл на укладення угоди, згідно з якою два венчурні інвестиційні фонди, а саме «Даймлер» та «Генезис Капітал», отримають спільний контроль над ТОВ «Житомирський лікеро-горілчаний комбінат». Цей завод нещодавно був проданий на повторному приватизаційному аукціоні після того, як перша спроба приватизації не увінчалася успіхом.
Про це розповідає UBB
Обидва фонди пов’язані з підприємцями, які стали переможцями повторних торгів, купивши завод за 137,5 млн грн.
Переможцем аукціону стало ТОВ «СПК-Інвест 2021» з Дніпра, яке засноване братами Василем та Євгеном Астіонами, що контролюють венчурний фонд «Генезис Капітал».
Фонд «Даймлер» належить Максиму Кушнарьову та Костянтину Жуковському, згідно з даними платформи YouControl.
Житомирський лікеро-горілчаний завод є одним із найстаріших виробників алкогольної продукції в регіоні. До складу майнового комплексу входять понад 140 об’єктів нерухомості, 47 транспортних засобів, а також понад 1400 одиниць обладнання, меблів та інвентарю.
Площа активу перевищує 24 000 квадратних метрів, і він включає кілька філій у Житомирській області. Підприємство має чинні ліцензії на виробництво та оптову торгівлю алкогольними напоями до 2026 року.
За період 2022–2024 років його виручка становила 347 млн грн, з яких 523 тис. грн — від експорту. Завод продовжує функціонувати і не перебуває в оренді.
Згідно з умовами приватизації, нові власники зобов’язані погасити борги із заробітної плати та перед державним бюджетом, а також зберегти наявні робочі місця щонайменше протягом шести місяців після придбання.