Протягом попередньої доби на фронті відбулося 157 бойових зіткнень, про що повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України вранці 7 травня.
Про це розповідає UBB
Зокрема, зафіксовано дві російських штурмових дії на Північно-Слобожанському та Курському напрямках, а також 17 атак на Південно-Слобожанському.
На Куп’янському напрямку російські загарбники здійснили 10 атак, по 17 атак було на Лиманському та Костянтинівському напрямках. Генеральний штаб зазначає, що російські атаки не фіксувалися на Слов’янському та Краматорському напрямках.
«На Покровському напрямку наші захисники зупинили 29 штурмових дій агресора у бік населених пунктів Никанорівка, Родинське, Новоолександрівка, Шевченко, Покровськ, Гришине, Сергіївка, Молодецьке, Новий Донбас».
Армія рф двічі атакувала на Олександрівському напрямку, 21 раз – на Гуляйпільському, в районах Злагоди, Добропілля, Староукраїнки, Зеленого, Рибного, а також в бік населених пунктів Гірке, Гуляйпільське, Прилуки.
Сили оборони відбили дві спроби росіян просунутися вперед у районі Щербаків на Оріхівському напрямку. Ще дві атаки мали місце на Придніпровському – в бік Антонівки та острова Білогрудий.
Командування Збройних сил України підкреслює, що «українські захисники продовжують системне нищення ворога, чинять ефективний супротив на всіх ділянках фронту».
26 квітня головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомив про активізацію російського наступу майже по всій лінії фронту. «Водночас Сили оборони України роблять ставку на виважене планування, інноваційні рішення й ефективне застосування наявних засобів ураження. У результаті противник зазнає втрат, які перевищують його можливості щодо доукомплектування підрозділів».
Президент Володимир Зеленський 23 квітня назвав ситуацію на фронті особливою, підкресливши, що позиції ЗСУ більш стабільні, ніж у попередні місяці й роки. Він також звернув увагу на те, що росія продовжує готуватися до повітряних атак на Україну.