- Рейди пов’язані з розслідуванням шведської прокуратури про майнінг біткоїнів.
- Компанія стверджує, що сталася помилка в інтерпретації податкового режиму.
- Акції Northern Data обвалилися більш ніж на 12% після новин про обшуки.
Німецькі слідчі провели обшуки в офісах компанії Northern Data AG, яка частково належить емітенту стейблкоїнів Tether. Причиною стали розслідування, розпочаті шведськими органами щодо податкових практик під час майнінгу криптовалют.
Про це розповідає UBB
Перевірки, які стосувалися франкфуртського офісу компанії, пов’язані з розслідуванням діяльності Northern Data у Швеції, де раніше був введений підвищений податок на майнінг.
Європейська прокуратура (EPPO) підтвердила, що операції відбулися одночасно у Швеції та Німеччині. Відповідно до заяв її представників, розслідування ведуть місцеві податкові та економічні служби.
Шведська прокуратура також повідомила, що в рамках розслідування було заарештовано чотирьох осіб за підозрою у великомасштабному шахрайстві з ПДВ, яке оцінюється в понад €100 млн.
Розслідування стосується можливого надання майнером неповної або спотвореної інформації для отримання податкових пільг.
Northern Data в офіційній заяві висловила здивування ситуацією і зазначила, що це є наслідком непорозуміння. Компанія підкреслила, що їхня пропозиція з оренди графічних процесорів призначена виключно для хмарних обчислень, а традиційні криптооперації проводяться у відповідності до правових норм.
«Northern Data вважає, що існує непорозуміння оподаткування її пропозиції графічних процесорів, призначеної винятково для хмарних обчислень, а також економічної та юридичної структури традиційних операцій компанії з майнінгу криптовалют», — заявили в компанії.
Представники Tether також зазначили, що не беруть участі в управлінні Northern Data і не були заздалегідь повідомлені про перевірки. Компанія проводить власне розслідування для оцінки можливих ризиків.
Реакція інвесторів на новини була негативною: акції Northern Data впали на 10,7%. На момент публікації вони торгуються по €17.

Варто зазначити, що ще у 2024 році колишні топменеджери Northern Data звинуватили компанію в шахрайстві та несплаті податків, стверджуючи, що компанія обманювала інвесторів, надаючи їм неправдиву інформацію про фінансовий стан.
У жовтні минулого року також з’явилася інформація, що Northern Data планує продати майнінговий бізнес і зосередитися на розвитку штучного інтелекту.