Україна і Молдова планують будівництво мосту через Дністер

Україна та Молдова збудують міст через Дністер, попри фінансові труднощі – посол  

Україна та Молдова активно працюють над проектом будівництва мосту через Дністер, зокрема мосту Ямпіль — Косеуць. Про це повідомив посол України в Молдові Паун Роговей, зазначивши, що наразі сторони шукають фінансові рішення для реалізації цього важливого інфраструктурного проекту.

Про це розповідає UBB

За словами посла, проект зіткнувся з фінансовими труднощами, але його реалізація не під загрозою. Спочатку вартість будівництва оцінювалася в 3,4 млрд грн.

Обидві країни активно розглядають нові джерела фінансування, адже міст має стратегічне значення для України та Молдови. Роговей підкреслив: «Головне — є політична воля обох країн і взаємний економічний інтерес, тому я впевнений, що цей проект буде реалізовано найближчим часом».

Запланований Ямпільський міст стане альтернативою поромній переправі на прикордонному переході «Ямпіль – Косеуць», яка не функціонує вже кілька років. Він також відіграє ключову роль в транспортному коридорі між Києвом та Кишиневом.

Завдяки цьому мосту українські експортери зможуть скоротити шлях з центральної частини України до країн Центральної та Південно-Східної Європи, обходячи окуповане росіянами Придністров’я. Це також допоможе розвантажити міжнародний пункт пропуску «Могилів-Подільський — Отач», через який проходить більшість транспортних потоків між Україною та Молдовою.

Загальна довжина мосту становитиме понад 1400 метрів. Споруда матиме дві смуги руху з тротуарами з обох боків. Проект передбачає також будівництво двох підходів: 1,6 км з української сторони та 5 км з молдовської. Міст забезпечить з’їзд на українську дорогу Т-02–02 Могилів-Подільський — Ямпіль — Бершадь — Умань та молдовську М-2.