Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував детальний звіт, у якому аналізує риторику Кремля напередодні запланованої телефонної розмови між президентом Росії Володимиром Путіним та президентом США Дональдом Трампом. Звіт вказує, що Кремль намагається створити образ сильної та військово переважаючої Росії як всередині країни, так і на міжнародній арені.
Про це розповідає UBB
Риторика Кремля і її цілі
Аналітики звернули увагу на уривки інтерв’ю з Путіним, опубліковані 18 травня, у яких російський лідер заявляє, що країна має достатньо ресурсів для завершення війни в Україні з бажаним для Росії результатом. Ці уривки раніше не були публічно доступними і, ймовірно, є частиною документального фільму “Росія. Кремль. Путін. 25 років”, який Кремль оприлюднив 4 травня.
“Рішення Кремля відкласти публікацію цих уривків до 18 травня свідчить про те, що Кремль намагається представити Заходу і внутрішній російській аудиторії сильну, військово переважаючу Росію напередодні телефонної розмови Путіна з Трампом 19 травня”
За даними аналітиків, ця риторика є спробою відвернути увагу від складних військових та економічних проблем, з якими стикається Росія. Вони наголошують, що російські війська зазнають значних втрат на полі бою, а економіка країни переживає труднощі через військові витрати, зростання інфляції та нестачу ресурсів. Це, ймовірно, змусить Володимира Путіна прийняти складні рішення у 2026 або 2027 роках.
Міжнародний контекст і майбутні переговори
Минулого тижня президент США Дональд Трамп повідомив про намір провести 19 травня телефонну розмову з Путіним, а потім із президентом України Володимиром Зеленським. Головною метою, за словами Трампа, є домовленість про зупинення кровопролиття та завершення війни, яка триває вже понад рік.
Водночас, 16 травня у Стамбулі пройшли перші за майже три роки переговори між Києвом і Москвою, але вони не принесли значних результатів, окрім обміну полоненими. Українські представники звинуватили Росію у висуненні неприйнятних вимог та відсутності прогресу у дипломатичних зусиллях щодо врегулювання конфлікту.