Антикорупційне управління Аргентини завершило перевірку дій президента Хав’єра Мілея, що стосувалися його публічної підтримки криптовалюти Libra. За підсумками розслідування, жодних порушень етичних норм з боку глави держави виявлено не було, а його активність визнано особистою ініціативою.
Про це розповідає UBB
Просування Libra: деталі справи та висновки агентства
У лютому 2025 року Хав’єр Мілей опублікував у соцмережі X допис із підтримкою токена Libra, обґрунтовуючи це прагненням допомогти малому бізнесу. Однак після того, як капіталізація Libra обвалилася на 99% із піка в $4,5 млрд, президент видалив цей пост. Ситуація набула розголосу під назвою «криптогейт», викликала критику опозиційних сил і призвела до колективних позовів інвесторів.
«Рекламний пост Мілея, який не пов’язаний з адміністративними актами, не передбачає виділення державних ресурсів і не має інституційної підтримки, слід розглядати як акт індивідуального або приватного спілкування. Він не спричинив будь-яких офіційних рішень у сфері державної політики», — йдеться у звіті OA.
У документі антикорупційного агентства окремо підкреслюється, що дії Мілея не супроводжувалися використанням адміністративного ресурсу чи державних коштів, а також не відображали офіційної політики уряду. Таким чином, підстав для претензій до політики президента антикорупційна служба не встановила.
Розслідування триває: підозрювані та правові наслідки
Попри закриття адміністративної справи щодо Мілея, кримінальне розслідування у межах «криптогейту» все ще триває. Одним із його фігурантів є бізнесмен Хейден Девіс, пов’язаний із проєктом Libra. Він уперше зустрічався з Мілеєм наприкінці січня 2025 року, а його криптогаманці на суму $57,6 млн у USDC були заморожені компанією Circle за рішенням суду США.
Колективні позови інвесторів до розробників Libra розглядаються у судах Аргентини, США та Великої Британії. При цьому представники Мілея наполягають, що президент не був пов’язаний із командою токена і не може нести відповідальність за дії розробників.
Раніше Хав’єр Мілей розформував спеціальну групу, яка займалася розслідуванням краху Libra, завершивши державне розслідування у цьому напрямі. Водночас, юридичні процеси щодо інших фігурантів та розробників цифрового активу тривають.