30 березня представники урядів України та Болгарії провели перші спільні консультації. Прем’єр-міністерка України Юлія Свириденко висловила вдячність болгарському колезі Андрею Гюрову за візит, підкресливши важливість цієї зустрічі для поглиблення співпраці між державами в умовах безпекових викликів з боку росії.
Про це розповідає UBB
Свириденко зазначила: «Ухвалили Спільну заяву та домовилися розробити Дорожню карту наших практичних кроків. Ключові сфери – енергетика, оборона, транспорт, безпека в Чорноморському регіоні та забезпечення освітніх потреб наших дітей і молоді».
В рамках зустрічі обговорили також постачання дизельного пального та збільшення поставок газу через Вертикальний газовий коридор і Транс-Балканський маршрут. Прем’єр-міністерка підкреслила цінність досвіду Болгарії в атомній енергетиці та подякувала за допомогу у відновленні енергетичного сектору України.
Болгарія виявила намір приєднатися до програми закупівлі американської зброї в Україну за рахунок європейських країн. «Вітаємо намір Уряду Болгарії приєднатися до ініціативи PURL. Обговорили безпеку в Чорноморському регіоні та включення України до складу групи з розмінування на морі», – додала Свириденко.
Крім того, Київ зацікавлений у залученні Болгарії до проєктів відновлення, зокрема в Одеській області, де проживає численна болгарська громада. Наразі в Болгарії перебуває близько 80 тисяч українців, з яких близько 20 тисяч – діти.
Раніше міністр громад і територій Олексій Кулеба повідомив про плани запустити залізничне сполучення між Україною та Болгарією через Румунію.
Делегація уряду Болгарії на чолі з в.о. прем’єр-міністра Андреєм Гюровим прибула до Києва 30 березня. Очікується, що Гюров проведе двосторонні зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським, прем’єр-міністеркою Юлією Свириденко та головою Верховної Ради України Русланом Стефанчуком.