Велика Британія закликала країни-члени G7 знизити граничну ціну на російську нафту з метою посилення тиску на російського президента Володимира Путіна для припинення війни в Україні. Цей крок є одним із ключових елементів у стратегії міжнародного тиску на рф та активно обговорюється під час зустрічі міністрів фінансів G7, яка відбувалася у канадському місті Банф із 20 по 22 травня.
Про це розповідає UBB
Обговорення енергетичних санкцій і перспективи зниження цін
У рамках зустрічі було акцентовано увагу на заходах, спрямованих на зниження доходів росії від продажу енергоносіїв. У Європейському союзі вважають, що найефективнішим інструментом для тиску на країну-агресора є зниження стелі цін на нафту з росії.
«Я вважаю, що найважливіше (для майбутнього, 18-го, пакета санкцій ЄС) – це знизити для Росії стелю цін на нафту», – зазначила глава дипломатії ЄС Кая Каллас
.
За словами Каллас, енергоресурси — це “важливе джерело доходів росії”, яке підтримує її економіку, і Європейському союзу слід здійснити “відчутний тиск у сфері енергоресурсів” для досягнення цілей санкційної політики.
Перспективи збільшення виробництва нафти та можливий вплив на ринок
Одночасно, ОПЕК+ обговорює чергове підвищення видобутку нафти, яке може скласти 411 000 барелів щодня у липні. Це рішення планується ухвалити на засіданні 1 червня. Попередні збільшення призвели до падіння цін на нафту до рівня близько 63 доларів за барель, що може суттєво вплинути на доходи росії від експорту енергоносіїв.
Зниження цін на нафту потенційно скорочує фінансові ресурси країни-агресора, що відкриває можливості для послаблення її військової машини та створює додатковий економічний тиск на росію, сприяючи посиленню міжнародної санкційної політики.