Міністр оборони України Михайло Федоров 24 лютого представив новий план дій на період війни з росією. Згідно з офіційною інформацією Міністерства оборони, цей план передбачає три стратегічні цілі: закриття неба, зупинку просування російських військ у всіх сферах, а також позбавлення росії економічних ресурсів для ведення війни.
Про це розповідає UBB
У рамках забезпечення повітряної безпеки українські військові ставлять перед собою мету ідентифікувати 100% повітряних загроз у режимі реального часу та перехоплювати щонайменше 95% ракет і дронів.
В оборонному відомстві вважають, що зростання втрат серед військ російської федерації ускладнить їхній наступ. “Ворог платить за кожен кілометр української землі. На Донеччині – 156 солдатів на один квадратний кілометр. Наш орієнтир – понад 200 вбитих окупантів за кожен квадратний кілометр… Є конкретний перелік рішень і проєктів: від покращення системи закупівель до трансформації управлінських структур на основі даних”, – зазначають у Міністерстві оборони України.
Федоров підкреслює, що в економічній площині необхідно зупинити тіньове постачання нафти, адже це суттєво вплине на ресурси росії для ведення війни. “Якщо перекрити цей канал – ресурс на війну різко скоротиться… Україна вже готує стратегію, як зробити дефіцит бюджету росії цьогоріч найбільшим в історії”, – йдеться в повідомленні.
З 24 лютого 2022 року Україна вступила у п’ятий рік повномасштабної війни з росією – найбільшого збройного конфлікту в Європі з часів Другої світової війни. Збройні сили України стримують фронт, а цивільне населення продовжує стикатися з масованими ударами безпілотників та ракет, які призвели до перебоїв у постачанні енергії на фоні суворих зимових умов.
Повномасштабне вторгнення російських військ 24 лютого 2022 року стало продовженням агресії, що розпочалася в 2014 році з окупації Криму та частини Донеччини і Луганщини. Станом на 24 лютого 2026 року росія контролює менше української території, ніж на піку вторгнення навесні 2022 року.