Головне управління розвідки України здійснило масштабну кібероперацію, в результаті якої отримало повний доступ до інформаційних систем російської корпорації “Газпром”.
Про це розповідає UBB
Ця операція може суттєво ускладнити транспортування газу та його постачання в різні регіони росії, а також зменшити відрахування монополії до бюджету рф. Про це повідомляють джерела в Головному управлінні розвідки Міністерства оборони.
За словами співрозмовника, під час кібероперації було знищено важливі дані, зокрема облік контрактів, графіки та тарифи, а також інформацію про постачання газу та нафти, платежі, податки та фінансові баланси корпорації.
Крім цього, знищено дані системи SCADA і GIS, які контролюють тиск, витрати, а також інформацію про свердловини і мережі “Газпрому”.
“З використанням унікального програмного забезпечення було видалено усі дані інформаційної системи корпорації “Газпром”, які зберігалися на фізичних серверах та хмарних платформах, в тому числі резервні копії”, – зазначає співрозмовник.
Внаслідок атаки кіберфахівці отримали доступ до величезної кількості даних, що може мати серйозні наслідки для діяльності компанії.