Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував новий звіт, у якому детально аналізується стратегія та тактика кремля щодо зусиль переконати Захід відмовитися від підтримки України. За даними аналітиків, російський президент володимир путін планує за допомогою масованих авіаударів та агресивної риторики викликати почуття безнадії в українському суспільстві та серед західних партнерів, щоб відмовити їх від подальшої допомоги.
Про це розповідає UBB
“Єдина реальна надія росії на перемогу — переконати захід залишити Україну, оскільки російські військові здатні витримати значні втрати в обмін на повільний, але постійний прорив у бойових діях,” — йдеться у звіті. В ISW підкреслюють, що путін та його команда роблять ставку на те, що західні країни не зможуть або не захочуть довго підтримувати Україну у її боротьбі проти російської агресії.
Маніпуляції та імітація готовності до переговорів
Звіт наголошує, що кремль активно використовує свої дипломатичні контакти з Україною та США для підтримки ілюзії зацікавленості у перемовинах. Водночас, за словами аналітиків, російські чиновники намагаються приховати реальні труднощі, що виникають у їхній військовій та економічній сферах, щоб створити враження можливості досягнення мирних угод.
«Кремль явно намагається зобразити Росію як таку, що готова до переговорів, незважаючи на послідовні публічні заяви російських чиновників про небажання Росії брати участь у переговорах щодо припинення вогню або йти на компроміс щодо будь-якої угоди, окрім капітуляції України», — йдеться у звіті.
За даними аналітиків, російська оборонно-промислова база зараз не може забезпечити необхідний темп виробництва бронетехніки та артилерії для компенсації втрат, що дедалі більше зростають. Крім того, країна стикається з проблемами в балансуванні ресурсів між військовою та цивільною сферами, значна частина робочої сили залучена до трудових міграцій через війну. Це все впливає на здатність росії тривалий час вести ефективні бойові дії.
Можливі зміни в військовій політиці путіна
Аналітики припускають, що кремль переглядає свої можливості підтримувати довгострокові воєнні зусилля і намагається змінити пріоритети, щоб переконати захід у необхідності поступитися російським вимогам через економічні та військові виклики. Водночас, зростає напруга всередині самої росії щодо ефективності та перспектив її військової кампанії.
Згідно з останніми заявами, 19 травня президент США дональд трамп провів телефонні переговори з путіним та українським президентом владиміром зеленським. Трамп повідомив, що переговори щодо припинення війни розпочнуться «негайно», а путін висловив готовність працювати над мирним договором, зазначаючи, що росія та Україна повинні знайти компроміси.
Зеленський наголосив, що Україна готова до будь-якого переговорного формату, якщо він принесе результат. Однак, за його словами, якщо росія й надалі висуватиме нереалістичні умови, Україна застосує жорсткі заходи у відповідь. На даний час росія не демонструє готовності йти на реальні компроміси, підтверджуючи свої позиції, які Україна вважає неприйнятними.