ISW: Західна військова допомога критично важлива для переговорів з путіним

В ISW пояснили, що ще, крім санкцій, потрібно, щоб посадити Путіна за стіл переговорів

Аналітики Американського Інституту вивчення війни (ISW) вважають, що лише економічних санкцій недостатньо для того, щоб змусити російську федерацію та володимира путіна сісти за стіл переговорів щодо припинення війни проти України. Для досягнення такого результату необхідно продовжувати надавати Києву західну військову допомогу та завдавати рф відчутних втрат на полі бою.

Про це розповідає UBB

Військова допомога як ключ до тиску на рф

У звіті ISW наголошується, що посилення економічного тиску на росію саме по собі не забезпечить готовності її керівництва до переговорів. Вирішальним фактором залишається продовження західної військової підтримки, яка має стати основою ефективної кампанії тиску на рф та спонукати путіна переглянути свою стратегію перемоги.

«Будь-яке посилення економічного тиску на Росію – хоча й є позитивним політичним розвитком – саме по собі недостатнє, щоб змусити президента Росії Володимира Путіна сісти за стіл переговорів… Продовження західної військової допомоги Україні залишається ключовим для здійснення кампанії тиску на Росію, яка може змусити Путіна переглянути свою теорію перемоги», – йдеться в повідомленні.

ISW нагадує, що стратегія путіна ґрунтується на переконанні, що російські війська здатні поступово просуватися на фронті довше, ніж українські сили можуть оборонятися, а також довше, ніж захід готовий підтримувати Україну. Такий підхід, на думку експертів, і надалі зумовлюватиме небажання кремля до змістовних переговорів зі США та Україною.

Підтримка Заходу та майбутнє санкцій

Для досягнення прийнятного для США миру в Україні ISW рекомендує забезпечити росії тривалі втрати на полі бою або змусити її до значних поступок. Американська військова допомога, особливо у вигляді сучасних систем озброєння, є вирішальною для підвищення обороноздатності українських сил, уповільнення наступу рф та нанесення значних втрат противнику. Зростання втрат серед російських військ, особливо при незначних територіальних здобутках, може похитнути внутрішню підтримку путіна.

Наприкінці травня президент США Дональд Трамп заявив, що ще не визначився із підтримкою нових суворих санкцій проти росії у зв’язку з небажанням кремля йти на врегулювання конфлікту з Україною. Вже 6 червня Трамп дав зрозуміти, що готовий розглянути посилення санкцій у разі потреби, якщо рф не покаже готовності до миру чи не припинить бойові дії.

У квітні до Конгресу США було внесено законопроєкт щодо запровадження 500-відсоткових мит на імпорт із країн, які купують російські енергоресурси. Ініціаторами виступили сенатор-республіканець Ліндсі Ґрем і сенатор-демократ Річард Блюменталь. 30 травня після зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським у Києві Блюменталь та Ґрем повідомили, що Сенат США може найближчим часом розпочати розгляд законопроєкту, який здобув широку двопартійну підтримку. Для набрання чинності документ має бути схвалений обома палатами Конгресу та підписаний президентом.

Україна неодноразово закликала західні країни до посилення санкцій проти росії, звинувачуючи москву у навмисному затягуванні переговорного процесу.

4 червня посол США при НАТО Метью Вітакер заявив, що президент Трамп прагне завершити війну росії проти України дипломатичним шляхом і не розглядає військове вирішення конфлікту. Водночас, за словами дипломата, остаточні рішення щодо майбутньої військової допомоги Україні ще не ухвалені. США також очікують, що саме Європа проявить лідерство у питанні надання Україні ресурсів і політичного капіталу для досягнення стійкого миру.