Канада оголосила про передачу Україні озброєння на суму 1 млрд доларів, про що повідомив прем’єр-міністр Канади Марк Карні під час виступу у Києві.
Про це розповідає UBB
«На саміті G7 у червні Канада пообіцяла додаткові 2 млрд доларів військової допомоги. Сьогодні я з гордістю оголошую, що понад 1 млрд з цієї суми буде спрямований на посилення вашого арсеналу озброєння – шляхом постачання дронів, боєприпасів і бронетехніки, які надійдуть вже наступного місяця», – зазначив він.
За словами прем’єра, Канада також виділить десятки мільйонів на екстрену допомогу, створення бомбосховищ і протидію кібератакам.
«Як співголова міжнародної коаліції з повернення українських дітей Канада посилить співпрацю з Україною, європейськими партнерами та США, щоб забезпечити негайне та безумовне повернення дітей», – підкреслив Карні.
У День Незалежності 24 серпня до Києва також прибув спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог, який взяв участь у святкових заходах. Прем’єр-міністр Канади Марк Карні також був присутній на урочистостях разом із представниками інших країн.
Свято відзначає 34-ту річницю проголошення незалежності України, яке було закріплено ухвалою Верховної Ради УРСР 24 серпня 1991 року та підтверджено загальнонаціональним референдумом 1 грудня 1991 року, на якому 90,32% громадян підтримали незалежність.