Київ висловлює сподівання, що кількість країн-учасниць спеціального трибуналу, створеного для розслідування злочинів агресії проти України, буде зростати. Про це 30 березня заявив міністр закордонних справ Андрій Сибіга.
Про це розповідає UBB
«Ми дуже сподіваємось, що число держав, які приєднаються до угоди щодо Спеціального трибуналу, розшириться. На сьогодні вже підтверджено 11 країн», – зазначив він.
«Росія має понести відповідальність. Правосуддя переможе».
Сибіга подякував Латвії за її «важливе та принципове» рішення приєднатися до ініціативи зі створення трибуналу. Голова латвійського Міністерства закордонних справ Байба Браже також підтвердила цю інформацію.
У січні генеральний секретар Ради Європи Алан Берсе повідомив про домовленість між Радою Європи та Європейським Союзом щодо створення робочої групи для потенційного спеціального трибуналу, який буде займатися розслідуванням злочину агресії проти України.
Президент України Володимир Зеленський та генеральний секретар Ради Європи Ален Берсе 25 червня 2025 року підписали угоду про створення Спеціального трибуналу для розслідування злочину агресії. Згодом Зеленський доручив своїй команді Офісу Президента та Міністерству закордонних справ розробити «чіткий графік практичних кроків для реалізації трибуналу».
1 липня 2025 року президент Володимир Зеленський підписав документи для ратифікації Угоди про створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії росії проти України.