Закрита доповідь Міністерства закордонних справ Німеччини свідчить, що Китай відповідальний за 80% випадків порушення санкцій, запроваджених проти російської федерації. Про це йдеться у звіті, оприлюдненому після засідання Ради Європейського Союзу із закордонних справ, яке відбулося 20 травня в Брюсселі.
Про це розповідає UBB
Обхід санкцій і роль Китаю
У документі зазначено, що попри діюче санкційне законодавство, росія знаходить шляхи для обходу обмежень, і саме Китай став ключовим каналом для таких дій. Європейський Союз визнає, що санкції вже відчутно вплинули на економіку рф, а також є певний прогрес у боротьбі з так званим «тіньовим флотом» — суднами, які обходять санкційні обмеження.
Голова санкційного комітету ЄС Девід О’Салліван запропонував розглянути можливість запровадження санкцій проти портів у Туреччині, Індії та Малайзії, які часто використовуються для обслуговування суден під санкціями. Окрім цього, Брюссель заявляє про частковий успіх у зменшенні експорту до рф «товарів подвійного призначення» через такі треті країни, як Вірменія, Сербія, Узбекистан і Індія. Водночас залишаються складнощі з контролем потоків через Казахстан, ОАЕ та Туреччину.
Перспективи санкційної політики ЄС
У доповіді підкреслюється, що Євросоюз більше не розраховує на підтримку Сполучених Штатів у питаннях протидії обходу санкцій проти росії, оскільки перемовини між сторонами завершилися безрезультатно. За словами О’Саллівана, зараз не існує спільних контактів між ЄС та США щодо санкцій, а співпраця країн «Групи семи» у цій сфері втратила динаміку.
«Євросоюз більше не сподівається на підтримку США в боротьбі з обходом санкцій проти Росії. Переговори щодо цього питання провалилися».
На початку травня міністри фінансів «Групи семи» висловили підтримку зусиллям, спрямованим на досягнення припинення вогню в Україні, а також погодилися збільшувати тиск на росію шляхом додаткових санкцій у разі відсутності прогресу. Вони також підтвердили, що суверенні активи рф залишатимуться заблокованими до моменту припинення агресії та виплати компенсації Україні за завдану шкоду.