Міністр Франції назвав три пастки переговорів із росією у Туреччині

голова МЗС Франції назвав три пастки переговорів із Росією

Міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро висловив думку, що переговори з росією у Туреччині містять три головні пастки, яких слід уникати для досягнення реального прогресу. За його словами, росія намагається уникнути санкцій, тому відправила технічну делегацію, щоб зберегти можливість вести переговори та знизити ризики санкційних обмежень, які готують США та Європа.

Про це розповідає UBB

Пастки у переговорах: що потрібно врахувати

Барро підкреслив, що найбільше сподівання зараз — на негайне, безумовне припинення вогню, яке дозволить розпочати повноцінні мирні переговори. Він також попередив про три головні пастки, які можуть зірвати процес:

  • Перша пастка: вести переговори під час активних бойових дій, що призводить до зриву через різанину в Бучі, яка сталася під час попередніх переговорів.
  • Друга пастка: спроби нав’язати демілітаризацію України та завадити країні отримати реальні гарантії безпеки після війни.

Третя пастка полягає у знятті санкцій до виконання умов, що може знову призвести до провалу переговорів, зокрема — у випадку невиконання Україною домовленостей.

Підтримка європейських країн і ситуація в Туреччині

Барро наголосив, що європейські країни залишаються єдиними у своїй позиції щодо підтримки України та готовності вводити масштабні санкції у разі відмови Росії від переговорів. Водночас, у Туреччині 15 травня розпочалася зустріч президентів України Володимира Зеленського та Реджепа Таїпа Ердогана.

Раніше російські ЗМІ повідомляли про заплановану зустріч делегацій у Стамбулі, однак українські офіційні особи спростували цю інформацію, уточнивши, що переговори відкладені на другу половину дня 15 травня за ініціативою турецької сторони. Україна наполягає на участі Володимира Путіна у переговорах, але у Кремлі його участь наразі не підтверджують.

Також відомо, що президент США Дональд Трамп висловлював намір можливої участі у переговорах залежно від їхнього прогресу, однак точних даних щодо його участі наразі немає.